Eglė Tautkutė

Istorinis, 14 -16 a pastatas Vilniaus senamiesryje, įpareigojo, kuriant interjerą, išsaugoti architektūros paveldą, nepažeisti pastato stilistikos. Vykdant patalpų rekonstrukcijos darbus buvo rasti ir restauruoti istorinio tinko bei sienų tapybos fragmentai. Planuojant biuro erdves, buvo sumūryta tik viena nauja siena, atskirianti personal o patalpas nuo klientų patalpos ir padengta “restauraciniu” tinku. Jos didžioji dalis yra stiklo pertvara su durimis, įrėminta klasikiniame sendinto medžio konstruktyve.

Pagrindinėje patalpoje natūralaus plačių lentų ąžuolo grindys derinamos su “sendintomis” plytelėmis.

Dvejuose notarų kabinetuose – ąžuolo lentų grindys.

Pagrindinėje patalpoje projektuojamas klasikinio stiliaus klientų aptarnavimo kontuaras, turintis dvi darbo vietas. Jis puošiamas klasikai būdingomis tekintomis detalėmis.

Notarų biuro personalo darbo vietos projektuojamos “užpakalinėje” patalpų dalyje. Tai siaura ir ilga patalpa, ribojama masyvių istorinių sienų ir žvaigždinių skliautų. Problematiška jos konfogūracija paskatino priimti netikėtus sprendimus, komponuojant darbo vietas ir personalo “susisiekimą” su notaru. Taip atsirado reikalingas praėjimas į notaro kabinetą pro “spintą”.