OBJEKTAS: UAB „Constructus“ biuro patalpų interjeras
Bendras plotas: 636 m2
PROJEKTUOTOJAS: UAB „Studija lape“
AUTORIAI: T.Lapė, R. Kijauskaitė, D.Mitka

BENDRI DUOMENYS: Biuras užima trečią ir ketvirtą pastato „Victoria“ aukštus Jasinskio g. 16, Vilnius. Bendras patalpų plotas – 636 m.kv.

SITUACIJA: baigiamas statyti įspūdingos, modernios architektūros pastatas. Pastato generalinis rangovas - statybinė kompanija nusprendžia pati įsikurti savo statomame pastate. Kompanija, kuri jau žinoma, jau gerai dirba, jau garsi savo darbais.

IDĖJA: jau pirmomis eskizavimo minutėmis buvo nuspręsta nenaudoti standartinės koridorinės biurų planavimo schemos. Komunikavimo sąvoka architektūroje, tradiciškai suvokiama kaip funkciniai ryšiai, t.y. fiziniu judėjimu iš patalpos „A“ į patalpą „B“, buvo išplėsta iki komunikavimo sąvokos plačiąja prasme. Koridoriai virto holu, holas – aikšte. Čia ne tik judama fiziškai, čia susitinkama, stabtelima, čia vyksta susitikimai, derybos, pristatymai.. čia verda gyvenimas.

INOVACIJOS: pirmą kartą Lietuvoje buvo suprojektuota ir realizuota stumdoma lenkto stiklo atitvata, įgalinanti uždarą posėdžių salės erdvę transformuojanti į holo-aikštės tąsa.

ARCHITEKTŪRA: neliko neišgirstas ir neatsitiktinis kompanijos pavadinimo „Constructus“ skambesys. Pasirinktos ir išeksponuotos išpildymo medžiagos ir jų konstravimo galimybės dar labiau pripildė patalpas konstruktyviu aidu...
Padengus berėmio stiklo atitvaras foto plėvelėmis, kuriose įamžinta kompanijos statybų patirtis, iš pirmo žvilgsnio amorfinė erdvė įgavo savo griežtai nubrėžtas fizines ribas, sumanytas vizualines kryptis, judėjimo taisykles.
Nežiūrint plastika ir dinamika pulsuojančių viešųjų erdvių, darbui skirtos patalpos suplanuotos statiškos, ramios ir taisyklingos. Visose patalpose buvo suprojektuota vienoda monochrominė grindų danga. Apšvietimas taip pat privalėjo būti maksimaliai vientisas, todėl biure daugiau šviečiančių plokštumų nei pavienių šviestuvų.