Virginija Sabaliauskienė

Kviečiame balsuoti už patinkančius interjerus konkurse „Metų interjeras / Auksinė paletė“.

Moderni klasika palėpėje

Palėpinio buto plotas 103 kv.m. yra suformuotas per du aukštus. Pagal pirminį planą pirmajame aukšte buvo labai smagi aukšta erdvė, aukščiausioje vietoje siekianti 6m. Dalis pirmojo aukšto buvo atskirta siena už kurios buvo numatyti WC bei vonios kambarys, o virš tų patalpų vienintelėje vietoje buvo perdanga, kuri buvo skirta palėpiniam miegamąjam.

Klientė pageidavo dviejų miegamųjų, bei uždaro darbo kambario, todėl papildomai buvo suformuota dar viena perdanga, priešingoje patalpų dalyje, kurioje įrengtas antrasis miegamasis - jaunuolio kambarys, o jo apačioje darbo kambarys. Apatiniame aukšte labai norėjosi išsaugoti vientisą , nesudalintą erdvę todėl darbo zoną atskyrėme skaidria stumdoma pertvara. Norint atskirti koridoriaus zoną prie įėjimo į butą, bei įrengti drabužinę buvo suformuota neaukšta 2100mm gipskartonio pertvara. Nišoje susiformavo patogi drabužinė kitoje pertvaros pusėje įrengėme U formos virtuvę. Priešais virtuvę stikliniame erkeryje valgomasis, kuriame geriant rytinę kava galima grožėtis Gedimino pilies, bei Petro ir Povilo bažnyčios vaizdais.

Visame bute vyrauja beveik balta spalva, išskyrus visą galinę sieną per du aukštus, ji pasirinkta švelniai žalsva. Šios spalvos fone labai gražiai išryškėja klasikiniai baldai,o taip pat juntama gaiva ir ramybė.

Suplanavus pirmojo aukšto, bei palėpės zonas, reikėjo parinkti laiptų vietą, kad patogu būtų patekti į palėpinę zoną, taip pat labai norėjosi, kad jie nebūtų masyvus ir neužgožtų pagrindinės erdvės. Todėl juos nusprendėme daryti ažūrinius bei dažyti baltai. Laiptų konstrukcija skiria koridoriaus, virtuvės zonas nuo salono, bei darbo zonos. Patekimui į palėpinius miegamuosius teko formuoti palėpinį tiltelį leidžiantį užlipus laiptais pereiti į miegamuosius. Dalis tiltelio yra stiklinė, kad dienos metu šviesa patektų į koridorių ir nereikėtų papildomos apšvietimo...

Esama vonios ir WC zona, buvo sudalinta į dvi dalis, kad vonios kambarys (kliento privati zona) būtų atskirta, nuo WC zonos, kuria naudojasi ir svečiai.

Klientė pageidavo klasikinio interjero, todėl aptarę esamų patalpų vietą, taip pat modernią pastato architektūra, nutarėme daryti modernią klasiką. Prieš pradedant rinkti baldus interjerui jau turėjome labai gražią klasikinę indaują, patogų rašomąjį stalą, bei foteliukus, su spalviniai, bei stiliumi derančiu kilimu. Šie jau turimi baldai, kaip ir davė pradžią, bei judėjimo kryptį renkantis likusius baldelius, bei intrejero aksesuarus.

Parketo grindims parinkome klasikinį "eglutės" raštą, bei spalvą kuri derėjo prie turimų baldų,bei sienų spalvos. Laiptų pakopas, bei porankius darėme to paties atspalvio kaip parketas. Sudarius pirminį planą mūsų turimi baldai greitai atrado savo būsimas vietas. Indauja - šalia židinio nišoje, rašomasis stalas, bei foteliukas su kilimu darbo zonoje. Darbo zonoje papildomai numatėme knygų lentynas nišoje. Jas darėme sienų spalvos, kad neišsiskirtų, o matytųsi tik knygos, bei turimos klientės vazos, skulptūtėlės. Jų klientė parsiveža iš kelionių.

Vonios kambariui parinkome klasikinio stiliaus plyteles, bei santechniką. Šiam kambariui elegancijos suteikia klientės pasirinktas tapybos darbelis, mini foteliukas, bei švelnaus kolorito derančio su tapybos darbu užuolaidėlės.

Virtuvinės spintelės pakankamai modernios, su durelių dekorais artimais klasikai. Valgomasis stalas, bei aukštesnioji indauja buvo gaminti papildomai, jie projektuoti atsižvelgiant į jau turimos indaujos stilistiką. Už tai labai dėkoju savo kolegei Kamilei Linkevičiūtei. Valgomojo stalo kėdės modernios, jos rinktos atsižvelgiant į tai, kad tose vietose, kur aplink stalą turi stovėti kėdės, yra grindiniai šildymo kolektoriai , todėl rinktos kėdžių kojos, kad galima būtų saugiai sėdėti. Virš valgomojo stalo pakabintas labai puošnus, modernus, klasikinės formos šviestuvas, šviestuvas yra skaidrus ,minkšto silueto.

Antrajame aukšte du visai skirtingo stiliaus miegamieji. Vienas romantiškas, klasikinis su geltonos spalvos gėlėtais tapetais, klasikine metalo lova. Viena spintelė prie lovos moderni veidrodinė, kita tamsi klasikinė kaip lova .Kkambaryje nemažai klasikinių interjero aksesuarų. Drabužinė, kaip ir kitoje miegamojo pusėje esanti spintelė suformuota per visą sienos plotį. Komodos aukščio spintelės ažūrinė dalis dengia šildymo kolektorių, o drabužinės ažūrinėje dalyje slepiasi oro kondicionierius. Antrasis miegamasis jaunuolio, estetiškai labai ramus, šviesus, su gamtos foto tapetu vizualiai praplečiantis nedidelį palėpinį kambarėlį, kadangi šio kambario lubos šlaitinės ir didesnėje kambario dalyje mažas aukštis, todėl kitoms sienoms parinkti lengvai dryžuoti tapetai, kad patalpas vizualiai aukštintų. Erdvės padidinimui dalis kambario grindų palėpės krašte pagamintos iš stiklo, pro kurį matosi medžiai už pirmojo aukšto lango suteikia patalpai papildomos šviesos.

Palėpės praėjime jungiančiame abu miegamuosius nišose suprojektuota papildoma drabužinė, bei sienų spalvos knygų lentynos kaip ir darbo kambaryje.

Nuotraukos: Augis Narmontas