Adomas Kondratas
UAB „Archestra“

Šis dviejų aukštų butas suprojektuotas ir įrengtas gamybiniame pastate esančiose administracinėse patalpose, viename pirmųjų Kalvarijų/Kareivių g. “loftų” teritorijos pastate.

Pagal užsakovo pageidavimą, buvo suprojektuota gyvenamoji erdvė su virtuvės zona pirmame aukšte ir du miegamieji su šalia esančiu vonios kambariu antrame aukšte.

Įėjimas į patalpas – tiesiai iš lauko, taigi projekte teko spręsti tambūro ir drabužinės rebusą.

Pirmo aukšto erdvėje “žaidžia” trys grafito spalvos tūriai, kurių kiekvienas slepia savo pagrindines funkcijas: tambūro, katilinės ir drabužinės. Išskirtinis planinės struktūros sprendimas – pertvaras ir baldus komponuoti 45 laipsnių kampu. Tai atrodo ne tik įdomiai, bet išsprendžia ir tam tikrus išplanavimo keblumus.

Interjero apdailai naudotos daugiasluoksnės faneros plokštės, kurių kvadratais dengtos visos pirmo aukšto lubos. Fanera naudota ir palangių, virtuvės baldų, laiptų konstrukcijoms bei apdailai. Pirmo aukšto grindų danga – pilkos spalvos margas, “betoniškas” marmoleumas, pereinantis ir į dušo patalpą. Antrame aukšte išklota kiliminė danga, išskyrus vonios kambarį – ten klijuotos keraminių plytelių grindys.

Raudonai nudažytos grubaus metalo konstrukcijos matomos abiejų aukštų kambariuose ir primena patalpų gamybinę prigimtį, kuri dabar pritaikyta naujoms reikmėms – bute (gal lofte?) jaukiai įsikurs šeima naujam gyvenimui.

Nuotraukos: Augis Narmontas