Privatus gyvenamasis Nr. 16 2017

Butas Basanavičiaus gatvėje

Nedideliame dviejų kambarių bute Vilniaus senamiestyje su buto šeimininkais nuo pat pradžių nutarėme projektuoti taip, kad bute liktų kuo daugiau erdvės. Atsisakėme valgomojo stalo, padarėme funkcionalesnę virtuvės erdvę – suprojektavome „pakibusią“ salą, kuri tarnauja ir kaip virtuvės darbastalis ir vieta valgyti. TV baldas, prieškambario ir vonios spintelės pakelti nuo grindų, taip pat siekiant didesnio ervės įspūdžio.

Pagrindinės buto medžiagos – tai naturalaus ąžuolo ir baltos spalvos žaismas, nuo grindų, sienų ir lubų persikeliantis ant baldų plokštumų. Miegamajame nuotaiką ramią nuotaiką kuria tamsiai mėlyna sienos spalva ir prie jos priderinti naktiniai staliukai bei kilimas. Svetainėje neutraliame fone pabertas spalvotas minkštų baldų, kilimo ir kavos staliukų derinys.

Buto sienas puošia ir po namus lydi nuostabi Arūno Ruktaus tapyba.

 

Butas Gulbinuose

200 m2 namo šeimininkai norėjo modernaus, funkcionalaus ir erdvaus interjero. Jiems patiko drąsios, sodrios spalvos ir faktūros, skulptūriškų formų šviestuvai bei santechnikos prietaisai. Dauguma funkcijų šiame name nepastebimos – vėdinimo sistema „slepiasi“ pakabinamose lubose tarp šviestuvų, kondicionierius įmontuotas židinio sienelėje, centrinė dulkių siurbimo sistema suvesta su rozečių ir jungiklių vietomis, dušo galva sanitariniame mazge sutapdinta su lubų plokštuma. Virtuvėje pasirinktas kaitlentės su įmontuoto gartraukio sprendimas, tokiu būdu išvengiant vizualinio barjero palubėje.

Siaurai laiptinei suprojektuotas minimalus laiptų konstruktyvas bei  skaidraus stiklo turėklas. Tokių būdu buvo išsaugota daugiau  natūralios šviesos. Laiptų pakopos spalviškai priderintos prie grindų dangos – išlaikytas bendras vientisumas.

Erdvei pagyvinti pasirinktas šešiakampių plytelių motyvas, žaismingais inkliuzais įsiliejantis į bendrą kontekstą.

Rezultatas - šviesi, švari erdvė alsuojanti naturalumu, šiluma ir jaukumu, su žaismingų detalių inkliuzais. Pagarba linijai, formai, spalvai, faktūrai tarsi ilgai brandinto tauraus gėrimo išgrynintas skonis.

 

Fotografijų autorius: Leonas Garbačauskas.