Lukas Gadeikis

Apie projektą:

Šalis: Lietuva
Plotas: 47 m2

Moderni Žvėryno autentika

Unikaliame dvidešimto amžiaus pradžioje statytame, sovietiniais metais modifikuotame name Žvėryne jauna pora įsigijo nedidelį 47 kvadratų apleistą butą, kuris remonto metu buvo pilnai konvertuotas į modernų šeimos būstą, išlaikantį senąją pastato stilistiką, detales ir autentiką.

Užsakovai tiki ekologišku gyvenimo būdu ir tvaraus dizaino sprendimais, tai ir tapo orientyru projektuojant buto interjerą. Buvo stengiamasi išsaugoti kiek įmanoma daugiau unikalių detalių, o kur nebuvo likę – atkurti. Užapvalinti lubų ir sienų kampai, nesistengta išlyginti kreivų sienų, o priešingai – jų išskirtinumas pabrėžtas faktūriniais dažais. Restauruoti turimi seni baldai, parinktos šimtmečio pradžios stilistiką atitinkančios grindų ir sienų plytelės.

Renovuojant naudotos natūralios medžiagos – šakoto ąžuolo grindys, ąžuoliniai virtuvės stalviršiai, o iš plytų, rastų po grindimis, sumūryta apsauginė siena krosnelei. Net ir šviestuvams panaudoti vyno buteliai, stiklinės ar elementarūs keraminiai lempučių lizdai. Interjere sujungiamos orginalios modernios detalės su senesnės stilistikos baldais.

Nuotraukos: Lukas Gadeikis