Inga Korytė - Stanionienė
Interjeras suprojektuotas 1938 metais baigtame statyti dvarelyje. Stilistika kurta atsižvelgiant į namo istoriją ir dabartinių savininkų gyvenimo būdą bei poreikius.
Pirmo aukšto interjere persipina istorinė dvaro aplinka (išlikusios autentiškos langų ir durų langinės, pagal restauratorių brėžinius atkurtos lauko durys, laiptai, vedantys į antrą aukštą) ir kelis pastaruosius metus kurtas neoklasikinio stiliaus interjeras.
Pro pagrindines namo duris patenkama į holą. Įdomi šios patalpos detalė - skaidraus stiklo stačiakampiai inkliūzai grindyse, pro kuriuos galima pažvelgti į senomis plytomis išmūrytą vyno rūsį, šeimininko pasididžiavimą.
Iš holo, pravėrus aukštas, sustumiamas duris, patenkama į pagrindinę pirmo aukšto erdvę- svetainę. Jos svarbiausias akcentas- baltų koklių židinys, pastatytas neišlikusio koklinio pirmtako vietoje. Kambario puošmena - didžiulis jūrinis akvariumas, vizualiai jungiantis virtuvę su svetaine.
Dieną šviesa į kambarį krenta pro autentišką langų dalijimą atkartojančius langus. Naktinių užuolaidų funkciją atlieka išlikusios langinės. Dieninių užuolaidų nėra - siekta neuždengti pro langus atsiveriančio vaizdo į tarpukario metais sodintą parką. Vakarėjant kambarį užlieja šilta, jauki šviesa, sklindanti pro akmenį, iš kurio pagaminti šviestuvų gaubtai.
Iš svetainės patenkama į valgomąjį. Pastarajį nuo virtuvės skiria stumdoma, pusiau skaidri stiklo pertvara, dekoruota vario detalėmis. Šalia valgomojo, po laiptais, yra įėjimas į rūsį.
Jei pirmasis aukštas - duoklė namo istorijai, tai rūsys įrengtas atsižvelgiant į šeimininkų laisvalaikio leidimo poreikius. Didžiąją rūsio dalį užima su vandens procedūromis susijusio poilsio patalpos. Išsikaitinus pirtyje, galima atsigaivinti po atviro masažinio dušo srovėmis.
Taigi, tai interjeras, kurio stilistiką nulėmė beveik 70 metų trunkanti namo istorija...
Bendras plotas: 576 m2

Interjero autorė arch. Inga Korytė- Stanionienė