Ramūnas Masteika

Apie projektą:

Šalis: Lietuva
Plotas: 94 m2
Realizacijos trukmė: 12 mėn

Prie Marių

Trumpai apie projektą.

Šie apartamentai yra dalis apartamentų komplekso su jaukiais interjerais, ir esančio ramiame pamario miestelyje. Patalpos išdėstytos specifinėje kompaktiškoje erdvėje, kur daug vietos užima laiptai. Laiptų dizainui ir interjero architektūrai buvo skirta daug dėmesio. Į patalpas patenkama pro 1aukšto privačią laiptinę. 2 aukšte yra pagrindinė gyvenamoji erdvė ir miegamasis, o 3 aukšte - papildomas miegamasis su atskiru WC. Kuriant interjero projektą buvo galvojama jį pritaikyti šiuolaikini stilių mėgstančiai šeimai, kuri priima modernumo ir natūralių pojūčių dermę. Kuriant interjero dizainą ir laiptų architektūrą, tai buvo realizuota tinkamai derinant spalvas, apdailos medžiagas, atveriant erdves ir ieškant netikėtumo momentų. Daug kūrybiškų interjero dizaino sprendimų yra perteikta šiose projekto dalyse: laiptų dizainas, baldų ir veidrodžių dizainas, šviestuvų ir aksesuarų parinkimas.

Laiptinės ir įėjimo holo dizaino sprendiniai.

Laiptinė – tai itin svarbus šio interjero dizaino elementas ir jai teko daug dėmesio projektuojant ir realizuojant. Taupant erdves pastato techniniame architektūros projekte, laiptinei teko labai mažai vietos. Betono pakopų konstrukcija vos 80 cm pločio, ir pakopos gana stačios. Dėl to projektuojant laiptų erdvę pasitelkta daug vizualių priemonių jai praplėsti, suteikti žaismingumo ir lokalaus pamario charakterio. Didelis veidrodis laiptų aikštelėje, tik įėjus, praplečia vidaus interjero suvokimą. Kylant laiptais veidrodžio atspindžiuose ne tik praplečiama laitų aikštelė, atmušama svetima energija is lauko - tai ne tik duoklė Fengšui, bet ir parodo detalių fragmentus iš antro ar trečio aukštų interjero.

Interjero apdaila ir spalviniai sprendiniai.

Pirmame žingsnyje sutiktos detalės ir medžiagos palydi visame apartamentų interjere: atvira betono faktūra, daliai apdirbtas šviesus ąžuolas, tamsūs žemės pilkumo spalviniai plotai ir kai kur atsiveriantys neutralių spalvų raštai ir jūros melsvumo akcentai. Laiptinės sienoje panaudotas netaisyklingai pakreiptų medžio pagaliukų raštas – tai tarsi atsinešta iš pajūrio paplūdimio dėlionė ar užuomina apie senovės runų raštą, kuris buvo kažkada naudotas Baltijos regione, daugiau Skandinavijos šalyse. Betono faktūra – liko neuždengta laiptų konstrukcijoje, šviestuvų gaubtų dekore, plytelių apdailos dekore.

Nuotraukos: Lilija Lozovič