Apie projektą:

Pagrindinė autorė: Aušrinė Samauskienė
Bendraautoriai: UAB Build Me
Šalis: Lietuva
Plotas: 20 m2

Lagom lofts

Lagom Lofts – šiaurės vėjų įkvėptas projektas Naujamiestyje, kuriantis 48-ių loftų bendruomenę. Lagom – nei per daug, nei per mažai. Tik tiek, kiek reikia laimingiems namams. Po žodžiu lagom telpa viskas, ką norėjome pristatyti naujakuriams: tikrą ir autentišką lofto koncepciją su aukštomis lubomis, nestandartinėmis erdvėmis, antresolėmis, tvariu dizainu ir unikalia loftų dvasią atspindinčia vieta.

„Lagom Lofts“ interjerą kūrėme remdamiesi tiek lagom filosofija, tiek šių metų interjero dizaino tendencijomis, be to, siekėme vizualiai padidinti nedidelės kvadratūros būstų erdves. Čia, kaip ir rekomenduoja lagom ekspertai, vyrauja nesudėtingos spalvų schemos, augalai, natūralios medžiagos ir tekstūros, žemiški tonai, daug šviesos. Daiktus ir baldus rinkome ne tik pagal grožį, bet ir atsižvelgdami į jų praktinį panaudojimą, ilgaamžiškumą, kokybę, ekologiją. Palikome tik tai, kas galėtų kelti emociją, ir tai, kas išties reikalinga visaverčiam šiuolaikiškam gyvenimui.

Darnos tarp „džiugina“ ir „praktiška“ ieškotojams. Šiame bute derinta erdvė ir funkcija, minimalizmas ir jaukumas, modernas ir klasika. Ieškodami balanso tarp erdvės ir funkcionalumo, visas didžiąsias spintas suprojektavome buto gale per visą sieną nuo grindų iki žemės, taip pašalindami apkrovą iš pagrindinės gyvenamosios erdvės – svetainės. Erdvę taip pat siekėme padidinti šviesiomis spalvomis, tinkamu apšvietimu, atsisakėme stambių baldų.


Kadangi svetainė yra bendroje patalpoje su virtuve, atsisakyta viršutinių virtuvės spintelių, vietoje kurių suprojektuota originali instaliacija prieskoniniams augalams bei lentynėlės ir paveikslai. Šie elementai tarsi „akomponuoja“ svetainei ir, įsikūrus ant sofos, dingsta jausmas, kad šalia – virtuvė.


Šis dizainas atspindi ir 2019 m. interjero dizaino tendencijas – pasirinkti „crittall“ stiliaus juodo rėmo langai bei antresolės turėklai, naudotos tokios natūralios medžiagos kaip medis, medvilnė, linas. Namus puošia augalai ir detalės, menančios šiaurietišką tematiką.

Nuotraukos: Mona Avik