Svajonių namuko rezidencija

Pagrindinė šių namų idėja buvo realizuoti svajonių namuko viziją. Būtent taip su šeimininkais mes ir pavadinome šį projektą. Svarbiausia buvo sukurti interjerą, ne pagal naujausias tendencijas, o tiesiog sukurti namus, kuriuose būtų jauku ne tik ilsėtis, ar draugų susibūrimams, bet ir dirbti, kadangi patys šeimininkai čia praleidžia labai daug laiko ir vieno jų – tai kartu ir darbo vieta.


Pirmasis uždavinys, su kuriuo susidūrėme – dilema, ar pasilikti prie buvusio pardavėjo suplanuoto funkcinio zonavimo, ar, visgi, prisitaikyti naujai ir pagal asmeninius kliento poreikius susprojektuoti savo patalpų išdėstymą.Visgi, ryžomės pokyčiams ir iš esmės pakeitėme viską: kur šiuo metu yra virtuvė, ten buvo numatyta svetainė. Kur dabar svetainė, ten virtuvė. Kur miegamasis, ten netgi buvo numatyta pirtis. Tam tikrų pertvarų išgriovimas, durų angų atvėrimas iki pat viršaus ir visi kiti pokyčiai sukūrė naują ir neatpažįstamą šio namuko charakterį.


Antrasis uždavinys: į ganėtinai mažą erdvę, jos neapkraunant, sutalpinti daug daiktų, dėl to visi baldai buvo gaminami pagal individualų užsakymą ir pilnai išnaudotas patalpų aukštis bei įrengta palėpė.


Nors kaikurie elementai tarpusavyje stilistiškai kiek ir skirtingi, tačiau jų visuma ir sukuria jaukumo įspūdį, kuris kartais verčia neatsižvelgti į tam tikras dizaino taisykles. Būtent visų šių daiktų visuma sukuria šių namų identitetą.

Nuotraukos: Leonas Garbačauskas