Apie projektą:

Šalis: Lietuva
Plotas: 31 m2

Kviečiame balsuoti už patinkančius interjerus konkurse „Metų interjeras / Auksinė paletė“.

Maža erdvė taip pat gali būti funkcionali ir estetiškai patraukli

Pokyčiai šiame nedideliame 31 kv.m. bute, senos statybos name, kuriame buvo atliktas kapitalinis remontas, akivaizdūs!

Pasirinkta žemiškų atspalvių ir spalvų paletė atspindi užsakovės asmenybę – rami, žavi, romantiška. Na, o būtent raštuotos vonios kambario grindų plytelės padiktavo visą spalvinę gamą bute. Taip atsirado žydro veliūrinio audinio miegamojo lova ir kitos šio atspalvio detalės: vaza, pagalvėlės, pledas, kilimas svetainėje taip pat turi šiek tiek melsvo atspalvio.

Baltos spalvos virtuvė su „filing‘ais“ – klasikos stiliaus detalė, kuri šiame interjere atrodo labai moderniai. Valgomojo stalo buvo atsisakyta, o vietoje jo atsirado pusbario tipo sala, talpinanti virtuvės įrankius, indus. Ši sala puikiai įsilieja į visą interjerą ir tinka gaminti, valgyti, bendrauti ar tiesiog prisėsti padirbėti. Virš salos kabantys du elegantiški šviestuvai papildo erdvę ir suteikia išbaigtumo įspūdį.

Pagal specialų užsakymą buvo pagaminti baldai: palei ilgąją pagrindinę sieną pavyko įkomponuoti talpią sieninę spintą susidėti daiktams, taip pat vienoje dalyje atsiradęs veidrodis per visą lubų aukštį atlieka ne tik praktinę funkciją, bet kartu vizualiai aukština patalpą, suteikia gylio įspūdį. Atrodo mažoje erdvėje net ir nedidelė darbo zona atrado savo vietą. Koridoriuje veidrodinė spinta, kuri suteikia erdvės pojūtį, viena dalis palikta atvira, tam kad galima būtų patogiai prisėsti apsiauti batus ar grįžus pasikabinti paltą.

Jaukumo bute suteikia balinto ąžuolo parketlentės, taip pat mediniai tašeliai per visą patalpos aukštį. Miegamojo zona atskirta išskirtine ąžuolinių tašelių siena, kuri net tik suteikia gražų estetinį vaizdą, tampa dekoro elementu, bet kartu funkcionaliai atskiria svetainę ir suteikia privatumo.

Šalia virtuvės esantis langas pridengtas romanete, o iš to pačio audinio pasiūtos naktinės užuolaidos dengia svetainės langus, prie jo priderintas rusvo atspalvio dieninis audinys, tokiu būdu vizualiai sukuriamas vientisumas.

Nedideliame vos 3 kv.m. vonios kambaryje tilpo visi patogumai: standartinių išmatavimų dušo kabina, pakabinamas wc, specialus kompatiškas praustuvas, skirtas mažoms patalpoms, montuojamas virš skalbimo mašinos.

Maža erdvė taip pat gali būti jauki, maloni ir estetiškai patraukli, jei viskas išdėstyta funkcionaliai ir apgalvota iki smulkiausių detalių. Pažiūrėkime pokyčius!

Nuotraukos: Benas Šileika