Privatus gyvenamasis Nr. 4 2020

1_valgomasis_Eugenija_Auguleine_ebi.jpg

Apie projektą:

Šalis: Lietuva
Plotas: 43 m2

MODERN – URBAN buto „Birželio Namų“ komplekse interjeras

Šio interjero kūrimo pradžia glaudžiai susijusi su aplinka, kurioje butas randasi. Kaip žinia, anksčiau Naujamiestis pasižymėjo pramonės plėtra, todėl rajonas kone iki pat šių dienų išlaikė industrinę išvaizdą. Šiandien Naujamiestį galima pavadinti vienu dinamiškiausių rajonų, kuriame daug naujų kultūros ir verslo iniciatyvų. Todėl, dirbant prie šio projekto, intuityviai gimė noras sukurti modernų interjerą su industrinio stiliaus motyvais. 

Projektavimo darbai prasidėjo nuo išplanavimo – 43 kv.m. bute atsirado bendra svetainės, virtuvės, valgomojo ir darbo erdvė, atskiras miegamasis ir vonios kambarys. Proporcingai sudalinus esamą plotą gavome funkciškai patogią erdvę. Esminiai stilistiniai sprendimai gimė iš karto – interjere turėjo atsirasti raudonų plytų sienos ir betono lubos. Toks medžiagų derinys dažnai būdingas industriniams loftų interjerams. Šių išraiškingų medžiagų paletę papildo vidutinio tamsumo pilkšvos laminuotos grindys, o likusios baltos sienos neutralizuoja bendrą vaizdą. Spalvų bazę sudaro achromatinės spalvos – balta, juoda, keli pilki atspalviai, o spalvinis akcentas oranžinės detalės.

Interjere dominuoja tiesių ir statiškų formų baldai su keliomis išimtimis  plastiškų formų dvivietė sofa ir valgomojo kėdės suminkština linijų griežtumą. Interjerą papildo juodo metalo detalės – šviestuvai, vazonų stovai, darbo stalas, žurnalinis ir naktinis staliukai. Miegamąjį puošia ryškiais potėpiais dekoruota siena su gradiento efektu, o pilkų atspalvių gamą praskaidrina viena spintos stumdomų durų dalis, pagaminta iš šlifuoto vario imitacijos plokštės. Suprojektuotas vonios kambarys, nors ir nedidelis, tačiau labai talpus ir funkcionalus. Patalpos apdailai pasirinkome išraiškingo akmens rašto plyteles. Galinę dušo sieną išskyrėme žaismingomis plytelėmis su rifliuotu paviršiumi ir smulkiu trikampiu printu. Vonios kambario akcentai, tai oranžinis rankšluosčių džiovintuvas ir pagal užsakymą gamintas betoninis praustuvas.

Visi sprendimai šiame interjere išskirtinai praktiški, atitinkantys dinamišką jauno žmogaus gyvenimo būdą.Fotografijų autorius: Vaidotas Darulis.