Apie projektą:

Šalis: Lietuva
Plotas: 33,7 m2

33,7 kv. m. butas funkcionaliai patogiam gyvenimui!

Tai – 33,7 kv. m. butas! Butas tikrai nedidelis, bet jame pavyko sutalpinti viską, ko reikia patogiam gyvenimui. Vyraujanti spalvų gama yra šviesi, žemės su subtiliai žydros spalvos akcentais.

Vienas iš pagrindinių šio mažo buto privalumų – atskiras miegamasis kambarys. Taip, jis tik 8,7 kv.m., bet jame talpi sieninė spinta ir lova su patalynės dėže. Visada stengiuosi, kad žmonės turėtų kuo daugiau daiktų saugojimo ir talpinimo vietų ypatingai mažuose butuose, tuomet maža erdvė neapkraunama daiktais ir yra vizualiai patraukli bei tvarkinga. Lova (čiužinys 1,60) pasirinkta didesnė, todėl atsisakyta šoninių staliukų.

Vienas iš įdomių ir nestandartinių sprendimų bute – tai „nematomos“ durys svetainėje. Kadangi pagrindinė erdvė nėra didelė, todėl kartu su užsakovu nusprendėme išnaudoti šią nišą erdvei spintai ir taip paslėpti vienoje plokštumoje spintą ir dvejas duris, kurios susilieja su baltomis sienomis.

Užuolaidos! Šiame bute pasirinktas vienodos spalvos naktinis ir dieninys audinys tiek svetainėje, tiek miegamajame tam, kad būtų išlaikytas vientisumas. Dieninis audinys yra smėlio spalvos, kuris puikiai įsilieja į visumą. Naktinis audinys yra žydros spalvos, kuris puikiai pagyvina interjerą ir suteikia jam papildomo žavesio, gaivos jausmo.

Butas skirtas porai arba vienam žmogui, todėl vietoj įprasto valgomojo stalo nuspręsta daryti pusbario tipo prisėdimą, kuris kartu šiek tiek atskiria virtuvės zoną nuo svetainės. Virtuvės spintelės iki lubų tam, kad maksimaliai būtų išnaudota daiktų pasidėjimo vieta, o norint, kad vizualiai spintelės susilietų su visuma viršutinės spintelės ir TV komoda pasirinkta baltos spalvos, todėl erdvės neapsunkina. Medžio imitacijos stalviršis ir sienelė tarsi susijungia su grindimis. Svetainėje yra nedidelė, sofa su miegama funkcija. Taip pat šviesiame interjere subtiliai išryškėja juodi fragmentai, kurie atrodo moderniai bei stilingai: šviestuvai, baldinės rankenėlės, jungtukai, rozetės, staliukas, pusbario kėdės. Na, o visos kitos detalės interjere esantys aksesuarai, t.y. paveikslai, kilimas, pagalvėlės ir kiti dekoro elementai puikiai įsilieja į visumą ir sukuria išbaigtumo įspūdį.

Vonios kambaryje vyrauja ta pati spalvinė gama kaip ir visame bute. Kadangi vonios kambarys nėra didelis – tik 4 kv.m., pagrindinės sieninės plytelės pasirinktos baltos tam, kad optiškai didintų erdvę. Vonios kambaryje pavyko sutalpinti viską, ko reikia komfortiškam gyvenimui: dušas yra standartinių matmenų 90x90, spintelė su kriaukle, skalbimo mašina su džiovykle (2in1), o virš jos ir spintelė iki lubų išnaudojant vietą pasidėti daiktams.

Žiūrime, ką pavyko sukurti šiame nedideliame, bet stilingame bute!

Nuotraukos: Benas Šileika

77