Apie projektą:

Šalis: Lietuva
Plotas: 100 m2

Anksčiau, jei tik galimybės leisdavo bandydavau įterpti vienkartines interjero dizaino konsultacijas. Laikui bėgant pastebėjau, kad tiesiog kai projektai projektus veja nebelieka laiko kada įterpti. Šiuo metu visada projektus darau tik pilnai, t.y. nuo dalinės apdailos iki pilno įrengimo ir dalyvauju visame įrengimo procese. Laikausi tokios nuomonės, kad žmogus, kuris ruošia projektą turi dalyvauti eigoje, nes tiek meistrams, tiek užsakovams kai vyksta vidaus apdailos darbai tikrai būna kyla klausimų, kuriuos geriausiai gali atsakyti žmogus, kuris ruošė interjero projektą ir dėliojo interjero viziją.

Šis projektas man kiek kitoks nei įprastai. Pasidalinsiu kol kas pilnai užbaigta bendrąja svetainės zona, prieškambariu, vaikų kambariu ir vonios kambariais. Kai sutikau pagelbėti – situacija šiame name buvo tokia: išdažytos sienos, išklotos grindys, sumontuota virtuvė, vonios kambariuose plytelės ir santechnikos prietaisai. Na, o visa kita, ką matote jau papildomai atsirado palaipsniui susidėliojus prioritetus.

Interjere vyraujanti rami žemiškų tonų spalvinė gama nuo neutralios pilkos iki tamsiai žalios. Spalvų deriniai kuria jaukią aplinką. Poilsio zonoje – tamsiai žalios spalvos patogi kampinė sofa, kilimas, nedidelis juodas kavos staliukas. Virš sofos kabo, dovanų gauta ryškesnė A.Kriščiūno reprodukcija, kuri lyg sustiprina ir atskleidžia sofos, valgomojo kėdžių, baldų fasadų atspalvius. TV siena dekoruota medžio faneruotės vertikaliais tašeliais ir pakabinama išskirtinio atspalvio dažyto mdf paviršiaus spintele. Medžio faneruotės tašeliai taip pat atsikartoja laiptų turėkluose. Šiame interjere laiptai svarbus tiek funkcijos, tiek estetikos požiūriu konstrukcinis ir dizaino elementas. Kadangi laiptai tapo svetainės dalimi, kiekvienos pakopos apatinėje dalyje įfrezuotas LED apšvietimas, kuris sukuria jaukumą vakarais. Tiesa, po laiptais zoną išnaudojome funkcionaliai ir įkurdinome nedidelį sandėliuką su lentynomis pasidėti daiktams, kurie turi būti visada po šalia. Išskleidžiamas valgomojo stalas gamintas pagal užsakymą būtent šiam interjerui. Kokybiškas ąžuolinis stalviršis išgautas tokios pačios spalvos kaip laiptų pakopos ir mediniai tašeliai.

Durų vizija visame name buvo neišryškinti jų, tik parinktas įdomesnis dizainas su frezavimais ir nedidele detale juoda rankena. Atkreipia dėmesį ir žaismingai virtuvėje atrodo „mini kubelių“ plytelės pareikalavusios kruopštaus meistro darbo. Vienas iš įdomesnių sprendimų veidrodžio panaudojimas per visą virtuvės šaldytuvo šoninę plokštę. Veidrodyje atsirandantys atspindžiai kuria išskirtinumą, gylio ir erdvės įspūdį, o pati virtuvė tarsi „užsislepia“ bendroje erdvėje. Virtuvėje ant sienos kabo vienos menininkės kurtas laikrodis su LED apšvietimu. Langų pridengimui svetainėje pasirinkome dienines ir naktines užuolaidas, o valgomojo ir virtuvės zonoje plačias baltas medines žaliuzes, kurios jaukiai praleidžia saulės šviesos spindulius ir suteikia privatumo tiek dienos metu, tiek ir vakare.

Dar vienas kambarys – tai berniuko kambarys, kuris yra šviesus ir jaukus. Žaismingas sienos dažymas tarsi atkartoja kalnų motyvą, pilkšvos romanetės langų pridengimui, lova-namelis, sėdmaišis, nedidelis kilimas, šviestuvas-balionėlis ant sienos ir lubiniai debesėliai, atviros lentynos su dekoro elementais, spinta spalvos su marmuro rūbams ir rašomasis stalas – viskas ko reikia tikram mažajai princui.

Antrajame aukšte esantis vonios kambarys iš tiesų erdvus – jo plotas šiek tiek daugiau nei 7 kv.m.! Todėl puikiai įsikomponavo tiek dušas, tiek laisvai pastatoma akmens masės vonia, praustuvas su talpia spintele. Sieninės plytelės pasirinktos baltos išskyrus vieną ir grindis – ten išraiškingos rombo formos pilkos plytelės. Žavesio suteikia du skirtingų dydžių apvalūs mediniais rėmais veidrodžiai, gyvumo – sansevjera augalas ant spintelės.

Pasižvalgykime!

Nuotraukos: Benas Šileika

339