Apie projektą:

Šalis: Lietuva
Plotas: 42,5 m2

Tai – 2 kambarių, 42,5 kv.m. butas, kuriame pavyko sutalpinti viską, ko reikia patogiam gyvenimui! Reikia paminėti, kad butas buvo dalinai įrengtas, t.y. nudažytos sienos, sudėtos ąžuolinės parketlentės, suklijuotos plytelės vonios kambaryje. Bute vyrauja šviesių, žemiškų spalvų gama – žalios, rudos ir rusvos atspalviai.

Vienas iš pagrindinių šio mažo buto privalumų – atskiras miegamasis kambarys. Taip, jis tik 8,19 kv.m., bet jame yra talpi sieninė spinta ir dvigulė lova su patalynės dėže. Baltos spalvos medžio tekstūros sieninė spinta suprojektuota nišoje ir atrodo tarsi „nematoma“, subtiliai išryškėja tik juodos spalvos profilis. Kurdama namų viziją, daug dėmesio skiriu daiktų saugojimo ir talpinimo vietai, ypatingai mažuose butuose, tuomet maža erdvė neapkraunama daiktais ir yra vizualiai patraukli bei tvarkinga. Pasirinktas žalios spalvos naktinis užuolaidų audinys, rusvos spalvos veliūrinis lovos audinys, ryški patalynė, priderintos dekoratyvinės pagalvėlės.

Koridoriuje taip pat suprojektuota talpi žalios spalvos sieninė spinta su juodomis rankenėlėmis, o prie jos priderintas modernus, minimalistinio stiliaus veidrodis juodu metaliniu rėmu. Viena spintos dalis palikta atvira, tam kad galima būtų patogiai prisėsti ir apsiauti batus ar grįžus pasikabinti paltą.

Valgomojo zona tarsi šiek tiek atskiria virtuvės zoną nuo svetainės. Baltos spalvos virtuvė susilieja su visuma ir tokiu būdu neapsunkina erdvės. Virtuvės spintelės yra iki lubų tam, kad būtų maksimaliai išnaudojama daiktų pasidėjimo vieta. Marmuro imitacijos stalviršis ir sienelė atkartoja vonios kambaryje esančias marmuro plyteles. Jaukumo ir šilumos suteikia svetainėje panaudotas medis: TV spintelė, valgomojo stalo ir kavos staliukų stalviršiai. Šviesiame interjere subtiliai išryškėja rudos spalvos naktinis užuolaidų audinys, juodi akcentai, kurie atrodo moderniai bei stilingai: lubinis ir prie sofos pastatomas šviestuvas, baldinės rankenėlės, valgomojo kėdės. Individualiai kurti paveikslai svetainėje tarsi apjungia visumą, juose atsispindi atspalviai vyraujantys visame interjere. Visos kitos detalės bei interjere esantys aksesuarai, tai - kilimas, pagalvėlės ir kiti dekoro elementai puikiai įsilieja į visumą ir sukuria išbaigtumo įspūdį.

Vonios kambarys yra 4,5 kv.m. Sieninės plytelės yra baltos spalvos su pilkomis gyslomis, marmuro imitacijos, kurios optiškai didina erdvę. Vonios kambaryje pavyko sutalpinti viską, ko reikia komfortiškam gyvenimui: vonia su dušo sienele, talpi balta spintelė su stalčiais po ilgu mediniu kriauklės stalviršiu, įkomponuota skalbimo mašina ir džiovyklė. Dailiai atrodo dvigubas berėmis veidrodis ant sienos bei sieninis šviestuvas.

Žiūrime, ką pavyko sukurti šiame nedideliame, bet stilingame bute!

Nuotraukos: Benas Šileika

198