Apie projektą:

Šalis: Lietuva
Plotas: 54,55 m2

Meno ir dizaino harmonija pajūrio apartamentuose

Neretai meno kūriniai kuriamą interjerą pagyvina paskutinėje projekto įkūnijimo stadijoje. Šįkart viskas klostėsi kiek kitaip... Interjero dizainerė Dovilė Švilpienė įspūdingus paveikslus išrinko dar tik puoselėdama užsakovų poilsio apartamentų Palangoje viziją.

Anot dizainerės, apsigyvenęs savo namuose, žmogus turi justi būties pilnatvę. Norint suteikti užsakovams šį pojūtį, reikia įdėti daug pastangų, tad interjero vizija tobulinama ir koreguojama tol, kol išvystamas susižavėjimas žmonių akyse. Per visus darbo metus susikaupė nemažai klientų, kurie gali džiaugtis savo namų aura.

Šio interjero koncepciją padiktavo pati aplinka – tai yra atostogų apartamentai viename prabangiausių Palangos kompleksų. Dizainerė norėjo, kad čia atvykę ilsėtis žmonės pasijustų lyg 5 žvaigždučių viešbutyje. Turėjo būti sukurta itin funkcionali, estetiška ir neperteklinė buitis. Buvo siekta kuo subtiliau integruoti visus patogiai buičiai būtinus elementus, organiškai sujungti erdvę ir neskaidyti jos vientisumo. Šiam tikslui pasitarnavo visas priemonių rinkinys – maksimaliai su sienomis susiliejantys korpusiniai baldai – abipus pertvaros esančius virtuvės baldus ir koridoriaus spintų šonus dengia dizainerės suprojektuotas dekoratyvinis skydas, todėl baldai tapo beveik nematomi.

Virtuvės ir prieškambario zonos spintų spalva artima baltai, tad ji susilieja su sienų spalva. Baldų fasadų dizainas taip pat projektuotas siekiant maksimalaus vientisumo. Virtuvės stalviršis baigiasi pusbariu, atstojančiu valgomojo stalą, – taip išsaugoma bendra erdvė. Veidrodžiai padeda paslėpti būtiną įrangą ir sukurti didelių erdvių įspūdį. Vonioje veidrodžiais dekoruotoje spintoje telpa skalbyklė su džiovykle, o patalpa vizualiai tik prasiplečia.

Už lango ošiančios brandžios pušys ir jūros kvapas darė didžiulę emocinę įtaką dizainerei, tad interjeras atspindi lėto gyvenimo, mėgavimosi kiekviena akimirka filosofiją. Čia nėra jokių smulkių detalių ir kito vizualinio triukšmo, kas sukurtų trapumo, laikinumo jausmą. Fundamentalios formos ir tūrio baldai, šviestuvai puikiai atlieka jiems skirtą funkciją interjere – kurti pastovumą laikinume.

Pagrindinė šių apartamentų apstatymo idėja buvo sukurti subtilios ir saikingos prabangos jausmą – minkštieji baldai, šviestuvai parinkti nesibaiminant jų dydžio – įspūdingi šių daiktų gabaritai užpildo būtent jiems skirtas erdves, tačiau dėl ypač atidžios atrankos sėkmingai išvengiama pertekliaus įspūdžio. Stilių galima įvardyti kaip modernią klasiką – po šiuo apibūdinimu slepiasi modernesnes formas įgavę klasikiniai dekoro elementai: sienų ir lubų apvadai, kabantys masyvūs krištolo šviestuvai, baldų fasadai, balto ir geltono metalo detalės.

Interjero foną Dovilė Švilpienė išlaikė šviesų ir jį užpildė intensyvesnių spalvų detalėmis. Jūros bangos atspalvio audinys, parinktas svetainės kampui, primena netoliese ošiančią jūrą. Būste nemažai juodų detalių. Veidrodinis juodojo granito paviršius su aukso gijomis tapo visos patalpos akcentu, kuriančiu prašmatnumo įspūdį. Jį papildo juodos austinio audinio užuolaidos, juodas šviestuvo gaubtas, miegamojo paveikslo detalės.

Paties komplekso architektūrinis tūris neįprastas, išlenktas tam, kad būtų išsaugotos sklype augančios pušys. Netradicinė pastato forma lėmė ir netaisyklingą apartamentų formą – tačiau į tai dizainerės pažvelgta kaip į privalumą, erdvės unikalumą.

Meno kūriniai šiame interjere užima ypatingą vietą. Talentingos tapytojos Eglės Dūdonės sukurti paveikslai tapo namų ašimi ir pagrindiniu akcentu, į kurį vis krypsta žvilgsnis. Pasak dizainerės: „Savo kuriamų interjerų be jiems specialiai parinktų paveikslų negaliu net įsivaizduoti – menas pakylėja interjerą į kitą lygmenį, suteikia jam estetinį gylį, o jame gyvenantiems žmonėms – dvasinį peną.“


Nuotraukos: Robertas Gabrys

224