Apie projektą:

Šalis: Lietuva
Plotas: 240 m2

TIRAMISU

(vert. iš italų k. PAKYLĖK MANE)

Dviejų aukštų namo (statybos metai apie 1970, pradinis plotas 160 m2) interjero atnaujinimo idėja prasidėjo nuo minties „kilstelėti“ namo stogą, įrengiant papildomą palėpinį aukštą. Tad pradžioje buvo parengtas architektūrinis namo atnaujinimo projektas (arch. V. Grinčealaitis), paskui kurtas ir naujas interjeras.

Užsakovai – jauna keturių asmenų šeima. Užduotis interjerui standartinė – funkcionalumas, erdvė, modernumas, jaukumas, ilgaamžiškumas.

Funkcionalaus plano „paieškos“ nebuvo iš lengvųjų – reikėjo atsižvelgti į esamą namo struktūrą. Tačiau galiausiai tinkamą vietą sau surado ir namų gyventojai, ir reikalingi ar tiesiog širdžiai mieli senelių daiktai.

Norėtas erdvės įspūdis sustiprintas veidrodžiais, bei diferencijuotomis ir pašviestomis plokštumomis (pirmame aukšte). Naujame trečiame aukšte erdvės įspūdis buvo sukurtas architektūriniu sprendimu (langai beveik visu perimetru). Langų uždengimamas naudotos minimalistinės žaliuzės (išskyrus didesnius įstrižus langus), taip pat įdomus atradimas buvo permatomos garso kolonėlės.

Modernus ir derantis prie 70-ųjų interjero stilius kurtas viso įrengimo proceso metu. Parenkant kiekvieną baldą ar šviestuvą, kartu atsižvelgiant į jų kokybę ir kainą. Kažkiek nukrypstant nuo pradinio užsiduoto interjero projekto, tačiau įtraukiant naujai atrastas detales ar elementus (pvz. plytų sienos buvo paliktos atviros apdailos darbų eigoje – kaip senelių palikimą ir namo laikmetį menantis elementas).

Na, o dėl interjero spalvinės gamos ir jaukumo diskusijų būta nedaug. Buvo priimtas vienbalsis šeimos ir interjero dizainerės sprendimas derintis prie „jaukiausio“ šeimos nario – minkštos ir švelnios šuniukės Frėjos

Nuotraukos: Agnė Bareikienė

98