Apie projektą:

Šalis: Lietuva
Plotas: 99 m2

Individualus vieno aukšto namas

Tai yra 99 kv.m. netoli Vilniaus, uždarame namų kvartale esantis namas, kurio išplanavimas yra toks: koridorius su talpia sienine spinta bei suformuota nedidele niša (dengta stumdomomis durimis), kurioje puikiai pasislepė skalbimo mašina ir džiovyklė; erdvi 35 kv.m. svetainė su valgomuoju ir virtuvės zona; pilnai įrengtas 12 kv.m. miegamasis su atskira drabužine; daugiau nei 5 kv.m. ploto vonios kambarys. Papildomai yra dar du miegamieji kambariai, kurie kol kas palikti interpretacijai, esant poreikiui galima įsirengti patogią darbo erdvę arba ateityje vaikų kambarius.

Svetainėje akį traukia modernaus minimalistinio stiliaus patogi sofa, kuri žavi ne tik savo išskirtine spalva, bet ir griežtomis formomis bei prabangiu dizainu bei royal blue spalvos aksominės užuolaidos su klosčių gausa. Pakabinama uždara TV spintelė pritvirtinta prie sienos, neapkrauna erdvės bei suteikia lengvumo, o TV sieną papildo žydros spalvos skydas iš vertikalių dailylenčių (frezuoto dažyto matinio mdf), kurios papuošia sieną ir suteikia interjerui autentiškumo. Visos kitos namuose esančios detalės papildo interjerą: kilimas, stilingas juodas kavos staliukas, šviestuvai, iš Balio salos atvežtas paveikslas, išskirtinio dizaino vaza, knygos. Jaukumo ir šilumos namams suteikia natūralaus medžio kokybiškos balintos parketlentės.

Valgomojo zonoje – minimalistinio stiliaus apvalus valgomojo stalas. Apskritą, ypatingai ploną (vos 2 cm) elegantišką ąžuolo faneruotės stalviršį laiko tvirtas metalinis juodos spalvos pagrindas. Prie stalo priderintos stilingos juodos spalvos kėdės su juodomis metalinėmis kojomis.

Virtuvės zona yra pakankamai erdvi, todėl čia nepabijota tamsesnių atspalvių, kurie atsvertų interjere vyraujančią baltą sienų spalvą. Virtuvės fasadams pasirinkta moderni, tarsi antracitinį betoną imituojanti baldinė plokštė, kuri sukuria šiuolaikišką, griežtą virtuvę „su charakteriu“. Viršutinių spintelių fasadams pasirinkta švelnesnė, žydro atspalvio dažyta matinė mdf plokštė, kuri tampa išskirtiniu virtuvės akcentu.

Pilnai yra įrengtas vienas miegamasis kambarys su atskira drabužine. Miegamajame dominuoja trys antracito spalvos sienos, taip pat naktinių užuolaidų bei lovos audinys, kuris derintas būtent prie sienų spalvos. Be visa to, ant sienos, kaip ir svetainėje bei koridoriuje, atsikartojantis elementas – skydas iš vertikalių dailylenčių. Specialiai pagal užsakymą gamintos naktinės spintelės prie lovos. Vyraujantį minimalizmą kuria suformuota niša palei dvi miegamojo sienas, kurioje slepiasi LED apšvietimas, todėl čia nėra įprasto centrinio šviestuvo lubose. Dominuoja juodos spalvos detalės: durų rankenos, sieniniai šviestuvėliai, elektros lizdai. Visa kita, t.y. patalynė, pagalvėlės, drabužinės užuolaidėlė atkartoja visame interjere vyraujančią spalvinę gamą.

Ypatingas ir išskirtinis šiame name yra vonios kambarys. Visų pirma, akį traukia laisvai pastatoma akmens masės vonia bei praustuvas su spintele ir dviem talpiais stalčiais. Išskirtinumo ir subtilios prabangos vonios kambariui suteikia juodos spalvos maišytuvai. Sieninės ir grindų plytelės pasirinktos tokios pat spalvos su nuosaikiu neintensyviu akmens imitacijos raštu, o paslapties suteikia apšvietimas esantis dušo zonos nišoje bei iš po didelio berėmio veidrodžio sklindanti šviesa. Ant lango puikiai dera plačios juodos medinės žaliuzės, kurios jaukiai praleidžia dienos šviesą.

Pasižiūrėkime, ką šį kartą pavyko sukurti!

Nuotraukos: Benas Šileika

152