Buto Juozapavičiaus g., Vilniuje interjero aprašymas

Šis butas suprojektuotas Vilniuje, ant Neries kramto stovinčiame gyvenamajame name. Butas skirtas keturių asmenų šeimai, buto plotas – 148 m/2., patalpos išdėstytos viename aukšte.
Išskirtinė Vilniaus m. panorama, atsiverianti pro šio buto langus, yra ne mažiau svarbi interjero puošmena, nei naudotos apdailos medžiagos. Pasirenkant buto įrengimo priemones, pagrindinis dėmesys skirtas harmoningam pro langus atsiveriančio vaizdo integravimui į buto erdvę – langų užsklandos bus naudojamos tik nuo saulės kaitros pasislėpti – nuo smalsių kaimynų žvilgsnio nėra reikalo dangstytis trijų sluoksnių draperijomis – priešais nėra jokių kaimynų – tik paukščiai...
Buto planavimas gana laisvos struktūros, zonas formuojant baldais, apšvietimo sistemomis, ir nedažnai šiai paskirčiai panaudojamais Baltijos marmuro “loviais”, užpildytais augmenija. Tiek saulės spindulių gaunančiame bute augalam skirtas išskirtinis vaidmuo – ne tik puošmena, bet ir tam tikra “širma”, atskirianti valgomojo zoną nuo virtuvės ir vestibiulio.
Apdailai naudotos aukštos kokybės medžiagos – MDP plokštės, dengtos natūraliu riešuto lukštu, akmens masės plytelės, keramika, parketas ( riešuto ). Norėčiau išskirti netradicinį keramikos plytelių panaudojimą kolonų apdailai, derinant su medžio lukšto apdaila – keraminės plytelės papuošė svetainę...
Kuriant šį interjerą siekta suderinti puikias apdailos medžiagas, išlaikant santūrumą, nepasiduoti pagundai išeksponuoti visą arsenalą architektūrinių priemonių, galimų šiai dienai ( pagunda ir galimybės buvo ...). Šiek tiek prabangos “įsileidome” su apšvietimo sistemomis, įranga ir baldais.
Patogumas, santūri prabanga, gyvenimo kokybė ir interjero sprendinių nevienadieniškumas, kiek jis iš viso įmanomas šiais pašėlusio tempo ir madų kaitos laikais buvo mūsų tikslas įrengiant šį butą.
Kiek tai pavyko, parodys laikas...
projekto autorius, architektas Linas Šepetys