Apie projektą:

Šalis: Lietuva
Plotas: 55 m2

Apartamentai Šaltinių namuose 

Modernios klasikos interjeras, įkvėptas senamiesčio artumo ir pagardintas savininkams brangiais atsiminimais iš gimtosios Indijos. Šių namų akcentai – nuostabios ąžuolinės Versalio grindys, derintos su prancūziška eglute, plačios dvivėrės durys, santūrūs pilkai mėlyni atspalviai, atkartojantys greta esančių namų spalvinius sprendimus. Moderni klasika šiuose apartamentuose – subtili, rafinuota ir neperkrauta.

Didžiausias iššūkis šiame projekte Šaltinių namuose buvo jo dydis: tai – vos 55 kv. metrų trijų kambarių butas. Dėl šios priežasties išplanavimas turėjo būti itin išmintingas, o kiekvienas kvadratinis centimetras – naudingas. Nors dvi didžiulės terasos labai praplečia erdvę, šaltuoju metų laiku jos nėra naudojamos. 

 

Darbo kambarys, buvęs vos 7 kv. metrų ploto, perplanavus pertvaras padidėjo iki 9 kv. metrų. Norėjome jį kuo labiau atverti ir apjungti su kitomis erdvėmis, todėl vietoj vienvėrių durų suplanavome aukštas, dviejų varčių ir įspūdingo dizaino duris. Toks sprendimas šį kambarį pavertė itin funkcionaliu: beveik visada atviros laikomos durys sujungia jį su svetaine bei koridoriumi ir labai išplečia erdvę. Namuose dažnai rengiamų švenčių ir vakarėlių metu kambarys tampa jaukia svetainės dalimi, o jas užvėrus – tylia vieta darbui.

Beveik visi bute esantys baldai buvo sukurti pagal užsakymą. Pradedant nedideliu juodo marmuro staliuku, kurio stalviršis virš sofos ne tik taupo erdvę, bet ir tampa puikia darbo vieta, baigiant vonios kambario spinta, kurioje, skaičiuojant kiekvieną milimetrą, buvo sutalpintas rekuperatorius, skalbimo mašina su džiovykle, skalbinių krepšiai ir lentynos priemonėms.

Tiek ąžuolinės sudėtingo rašto grindys, tiek smulkaus rašto plytelės padeda kurti didesnės erdvės iliuziją, tačiau neapsunkina bendro vaizdo. Nei grindys, nei šviesios spalvos sienos, nei subtilūs baldai nekonkuruoja su per vitrininius langus matomais Vilniaus senamiesčio bažnyčių bokštais – pačiu nuostabiausiu šių namų akcentu.

English

The interior of this flat was inspired by the proximity of Vilnius’ Old Town. Wonderful Versailles flooring and wide double doors give an air of a modern classic style.

Nuotraukos: Dainius Voveris

190