Apie projektą:

Šalis: Lietuva
Plotas: 47,3 m2

Žemiškos spalvos jaukiame šiuolaikiškame bute

Tai – šiuolaikiškas 2 kambarių, 43,7 kv.m. butas, kuriame pavyko sutalpinti viską, ko reikia patogiam gyvenimui! Reikia paminėti, kad butas buvo dalinai įrengtas, t.y. nudažytos sienos, sudėtos ąžuolinės parketlentės, įstatytos durys, suklijuotos plytelės vonios kambaryje.

Bute vyrauja rami žemiškų tonų spalvinė gama, kurią papildo kontrastingos juodos detalės bei aksesuarai. Poilsio zonoje – subtilios žalios spalvos patogi trivietė sofa, modernaus rašto kilimas, išskirtinis juodas kavos staliukas. Staliukas su rankų darbo natūraliu betoniniu juodos spalvos stalviršiu. Plono metalinio profilio kojos sudaro lengvumo įspūdį, bet tvirtai laiko masyvų betono stalviršį, svarbu paminėti, kad stalviršis impregnuotas ir paruoštas ilgam naudojimui. Langų pridengimui svetainėje ir miegamajame pasirinkome dienines ir naktines užuolaidas norint sukurti privatumą ir jaukumo pojūtį.

Beveik 21 kv.m. bendra svetainės zona sujungta su valgomuoju ir virtuve. Virtuvė šiuo atveju tapo svetainės dalimi, kuri yra iš tiesų nemaža, L formos, todėl pasidėjimo bei gaminimo vietos užtektinai. Norėjome virtuvės su „charakteriu“, todėl fasadams naudota matinė rudos spalvos ir tekstūrinė pilkšvai rusvos spalvos plokštės. Visiems individualiai pagamintiems baldams naudojome tas pačias plokštes (tiek miegamojo spinta, TV spintelė, drabužinės baldai).

Valgomojo zona tarsi šiek tiek atskiria virtuvės zoną nuo svetainės. Valgomasis stalas, kėdės ir minimalistinio dizaino šviestuvas virš stalo atrodo moderniai ir stilingai. Stalas pagamintas iš natūralaus ąžuolo masyvo ir plieno. Pats ekologiška alyva padengtas stalviršis tik 2,5 cm storio su ploninta briauna, kuri suteikia lengvumo. Dar buvo papildomai vaškuotas, kad būtų atsparesnis virtuvinės buities iššūkiams. Plieno kojos pagamintos iš tvirto kvadratinio metalo profilio ir dažytos juoda spalva. Kėdės su tekstūriniu audiniu, apvalių formų, kas suteikia šiame interjere lengvumo.

Miegamasis kambarys nedidelis 10 kv.m., bet jame pavyko suprojektuoti talpią spintą su ta pačia tekstūrine pilkšvai rusva plokšte (vyraujančia visame interjere) ir juodomis ilgomis rankenomis. Šalia dvigulės lovos iš šonų stovi dvi nedidelės ąžuolo masyvo funkcionalios ir praktiškos spintelės. Stilingi šviestuvėliai ant spintelių, priderinta patalynė, užuolaidos – visa tai kuria jaukią nuotaiką miegamajame kambaryje.

Taip pat vienas iš pagrindinių šio nedidelio buto privalumų – atskira, pakankamai erdvi drabužinė koridoriuje. Kurdama namų viziją, daug dėmesio skiriu daiktų saugojimo ir talpinimo vietai, ypatingai mažuose butuose, tuomet maža erdvė neapkraunama daiktais ir yra vizualiai patraukli bei tvarkinga. Koridoriuje sienas papildo veidrodis per visą aukštį, o jame atsirandantys atspindžiai kuria išskirtinumą, gylio ir erdvės įspūdį. Taip pat baltos spalvos skydas iš vertikalių dailylenčių, kurios papuošia sieną ir suteikia interjerui autentiškumo.

Vonios kambarys yra 4,58 kv.m. Sieninės plytelės yra baltos spalvos su pilkomis gyslomis, marmuro imitacijos, kurios optiškai didina erdvę. Vonios kambaryje pavyko sutalpinti viską, ko reikia komfortiškam gyvenimui: dušo kabina, talpi baltos spalvos spinta (kurioje slepiasi skalbimo mašina su džiovykle ir kitos buitinės priemonės), spintelė su praustuvu ir dviem stalčiais. Dailiai atrodo berėmis ovalus veidrodis ant sienos su sklindančia jaukia LED šviesa iš galo.

Žiūrime, ką pavyko sukurti šiame nedideliame, bet stilingame bute!

Nuotraukos: Gerda Ramonė

2012