Apie projektą:

Šalis: Lietuva
Plotas: 214 m2

Namas prie upelio

Toliau nuo miesto šurmulio, šalia Nevėžio upės ramybės ir medžių apsuptyje buvo atlikta rąstinio namo rekonstrukcija. Namas dedikuojamas poilsiui – pabėgimui nuo miesto šurmulio.

Kadangi rąstinis namas buvo rekonstruojamas, pagrindine užduotimi tapo perplanuoti visas vidines erdves pagal šeimininkų gyvenimo poreikį- suformuoti mansardinį aukštą svečių, vaikų kambariams ir papildomui san.mazgui.  Orginaliai svetainės zonoje namo lubos buvo paliktos su lig visu pirmu aukštu, tad svetainės luboms pasiūliau išsivalyti stogo stygas, pakeičiant jas į medinę santvarą kuri tapo kambario puošmena su integruotu LED pašvietimu santvaroje. Taip pat norint atverti vaizdą į upelį buvo papildomai formuojamas didelis vitrininis langas su stumdomom durim, kad vasaros metu svetainę ir terasą būtų galimybė apjungti į vieną erdvę.

Interjere parinktos praktiškos ir tik natūralios medžiagos tokios kaip natūralaus akmens grindų plytelės, mikrocemento apdaila sienoms ir luboms, kvarcinio akmens praustuvai, natūrali ąžuolo faneruotė baldų fasaduose, natūralus ratanas, lino audiniai.

Svetainėje pavyko išsaugoti rąstų sienas, todėl natūraliai per laiką sutrūkinėjas ir smėliavimo būdu išryškintas medienos raštas tapo pagrindiniu apdailos akcentu. Virtuvės sienutė pagaminta iš to paties natūralaus akmens kaip ir grindų plytelės, o žemos dalies stalviršis ir fasadai dengiami kvarcine plokšte, kuri turi itin didelį atsparumą dėvėjimuisi bei priduoda monumentalumo virtuvės baldui. Aukštoji virtuvės dalis savo sodria juoda medienos spalva tarsi įrėmina visą virtuvę, o pusbario stalviršiui panaudotas medžio kamienas, kuris savo natūralia forma įneša į virtuvę natūralios formos geometriją ir tampa virtuvės akcentu.

Nuotraukos: Leonas Garbačauskas

975