Apie projektą:

Autorė: Austėja Jurčiukonytė-Olišauskė
Bendraautorė: Austėja Narusevičiūtė
Šalis: Lietuva
Plotas: Namas – 245,22 m2; Pirtis - 66,15 m2

GYVENIMAS TARP MEDŽIŲ

Gamtos apsuptyje suprojektuoti gyvenamasis namas ir pirties pastatas tai šeimos ir draugų namai. Objekto gamtinė aplinka padiktavo neįprastą namo formą, taip siekėme išsaugoti sklype esančius medžius ir eglutę prieš svetainės langus. Išraiškinga objekto architektūra: pakabintos konsolinės dalys, tūrių kompozicija, apvalių formų angos sienose, kurios veikia, kaip „langai“ į gamtą. Dideli langai atveria erdvę į miško vaizdus, kurie tampa gyvu paveikslu kiekvienoje patalpoje. Nors pastatų paskirtis yra skirtinga, tačiau naudojama ta pati architektūrinė stilistika, taip sukuriant harmoniją sklype. Išorės sienos yra tamsiai pilkas struktūrinis tinkas ir vertikaliai klijuotos klinkerio plytelės, kurios kyla nuo apačios į viršų atkartodamos medžių kamienų siluetus. Taip pat šiam objektui suplanavome naktinio apšvietimo scenarijus, kurie padeda paryškinti architektūrinius sprendimus ir formas.

Gyvenamąjį namą sudaro trys tūriai – pirmasis tūris tai įėjimo zona su automobilių stogine ir garažu, centriniame aukščiausiame namo tūryje projektuojamos gyvenamosios patalpos (svetainės erdvė bendra su virtuve ir valgomuoju), kitame tūryje kambarių zona (tėvų, vaikų miegamieji, darbo kambarys, vonios kambariai). Pastatai aprūpinti geoterminio šildymo sistema, įrengta rekuperacinė sistema, o ant stogo įrengti saulės moduliai. Namo interjero vizija taip pat siejasi su eksterjeru. Interjere atsikartoja apvalios formos: šviestuvuose, veidrodžių formose, baldų dizaine. Medis, akmuo ir kitos natūralios medžiagos naudojamos ne tik architektūroje, bet ir interjere.

„Gyvenimas tarp medžių“ yra ne tik gyvenamojo namo ir pirties projektas, bet ir gyvenimo būdas, kuriame modernumas susijungia su meile gamtai ir ramybe.

LIVING AMONG THE TREES

This residential house and sauna, nestled in a natural setting, serve as homes for family and friends. The unique architectural design prioritizes the preservation of surrounding trees, evident in the distinctive shape and expressive elements like hanging console parts and round-shaped openings acting as "windows" to nature. Expansive windows throughout create a seamless connection with the forest, transforming each room into a captivating living canvas. Despite distinct purposes, a cohesive architectural style unifies both buildings, showcasing harmony on the plot.

The exterior features dark gray structural plaster and vertically applied clinker tiles, mirroring the silhouettes of tree trunks. Night lighting scenarios accentuate the architectural solutions, emphasizing the three distinct volumes: an entrance area with a carport and garage, a central living space, and a bedroom area with the added functionality of a study and bathrooms. Sustainability is integrated with a geothermal heating system, a ventilation system with heat recovery, and solar panels on the roof.

The interior design seamlessly intertwines with the external environment, incorporating circular forms in lamps, mirrors, and furniture, while natural materials like wood and stone further connect the architecture to the interior. "Living Among the Trees" transcends a mere residential project; it embodies a lifestyle where modernity harmonizes with a profound appreciation for nature and tranquility.

Nuotraukos: Lina ADI photography

1101