Apie projektą:

Šalis: Lietuva
Plotas: 73 m2

Šis projektas yra viename iš naujų sparčiai besikuriančių Vilniaus rajonų – Markučiuose. Trijų kambarių butas yra naujos statybos name, 73 kv.m., kurtas jaunai šeimai. Projekto pradžioje aptarėme užsakovų lūkesčius, idėjas, išsigryninome spalvinę būsto gamą ir pasirinkome apdailos darbų įmonę. Visa tai leido mums sklandžiai ir kokybiškai, per numatytą keturių mėnesių laikotarpį, įrengti šiuos stilingus namus.

Daugiausiai klausimų kėlė vėdinimo (rekuperacijos) ypatumai. Visų pirma, norėjosi išlaikyti maksimalų buto aukštį. Tam reikėjo paaukoti koridoriaus lubų aukštį (koridoriaus lubos yra gerokai žemesnės), bet visose kitose erdvėse pavyko išlaikyti maksimalų lubų aukštį. Be to, tai leido įgyvendinti minimalistinius plyšinius difuzorius sienose, kurie negadina bendro interjero vaizdo lubose. Taip pat nemažai iššūkių kėlė kondicionieriaus vieta. Įvadų negalėjome įleisti į sienas pagal statytojo reikalavimus, todėl nusprendėme jį įkomponuoti atvirame balde prie valgomojo zonos. Baldinė plokštė leido gražiai išspręsti kondicionieriaus įvadų uždengimo klausimus. 

Kitas svarbus aspektas – šiaurinė langų orientacija (visi langai, išskyrus vieną buto langą šalia virtuvės, kuris yra  vakarinėje pusėje), todėl buvo nuspręsta, kad dominuojančios spalvos bus šiltų tonų, taip pat bus panaudotos medžio plokštės.

Buto išplanavimas – svetainė sujungta su virtuve yra 33 kv.m., erdvus koridorius yra 5 kv.m., tėvų miegamasis yra 15 kv.m., vaiko kambarys yra 11 kv.m., vienas vonios kambarys yra 5 kv.m., o kitas – 4 kv.m. Pradėkime nuo bendros erdvės. Poilsio zonoje akį traukia minimalistinio skandinaviško stiliaus patogi sofa, kuri žavi ne tik savo dizainu bet ir tekstūriniu pilkšvos spalvos audiniu. Pakabinama uždara sienų spalvos TV spintelė pritvirtinta prie sienos ir taip suteikia lengvumo. Toliau seka valgomojo zona, šalia kurios suprojektuotas dalinai uždaras su atviromis lentynomis baldas, ir virtuvė. Lango pridengimui šalia virtuvės pasirinkome plačią medinę žaliuzę su tekstilinėmis juostelėmis. Nemažą L formos virtuvę pavyko harmoningai įlieti į bendrą visumą. Virtuvės apatiniams fasadams pasirinkome medžio imitacijos plokštę, o viršutiniams spintelių fasadams – šampano spalvos matinę plokštę, kuri tarsi susilieja su sienomis. Virtuvės įvaizdį papildo švelnaus, neintensyvaus „terazza“ rašto motyvas stalviršyje ir sienelėje. Medžio plokštės panaudojimas nesibaigia ties virtuvių fasadų panaudojimu – medžio imitacijos plokštė pratęsiama panaudojant ją sienų apdailai svetainėje ir koridoriuje. Taip išlaikomas erdvių vientisumas ir harmoningas perėjimas iš vienos erdvės į kitą. Taip pat tai yra praktiškas sprendimas sienų apdailai, nes lengvai valosi, nebaisūs prisilietimai prie sienos (lyginant su dažytomis sienomis). Koridorius šiame interjere išpildytas maksimaliai. Įėjus į butą, mus pasitinka talpi sieninė spinta, o ant kitos sienos erdvės įspūdį kuria individualiai gamintas didelis veidrodis su apšvietimu ir nedidele spintele pasidėti smulkmenoms ar interjero dekoracijoms. 

Tėvų miegamasis kambarys – jame jaukumą kuria atsikartojančios tų pačių atspalvių kombinacijos, subtiliai keletą tonų tamsesnė spalvinė gama. Prie minimalistinės, neapkrautos detalėmis pilko audinio lovos iš kraštų nuleisti du stilingi šviestuvai, kurie pagyvina interjerą, iš abiejų pusių šalia lovos yra individualiai gamintos spintelės, puri kiliminė danga – visa tai kuria jaukumą miegamojoje zonoje. Miegamajame kambaryje erdvę papildo antracitinės dieninės ir austinės tekstūros naktinės užuolaidos. Galinei galvūgalio sienai panaudojome šiai dienai populiarųjį molio tinko dekorą. Modernumo suteikia veidrodinė miegamojo spinta,  kuri tarsi optiškai išnyksta erdvėje, bet kartu vizualiai didina kambarį.

Dar vienas kambarys – tai šviesių spalvos tonų berniuko kambarys. Norėjome išlaikyti tą pačią spalvinę gamą kaip ir visame interjere. Talpi spinta su antresole ir stalčiais suprojektuota būtent šiam kambariui, o žaismingumo suteikia atviros lentynos su dekoro elementais, lova-namelis, nedidelis kilimas, užuolaidos, naktinė lempa kiškis bei kitos mielos vaikiškos interjero detalės.

Į vieną iš vonios kambarių patenkama iš tėvų miegamojo. Tai yra didelis privalumas tokio ploto bute turėti du vonios kambarius. Tai leidžia patogiai sutalpinti dušą, vonią, buities įrenginius tokius kaip skalbimo mašina, džiovyklė, suprojektuoti baldus, kad būtų vietos buities daiktams pasidėti. Įrengimo pradžioje daugiausiai klausimų kėlė du vonios kambariai, norėjosi praktiškų ir funkcionalių sprendimų. Todėl daug diskutavę priėmėme sprendimą tėvų vonioje daryti dušą. Jame atskirti dušą gipsine siena, o toje dalyje kur atsirado vietos, įkomponavome skalbimo mašiną ir džiovyklę su pasidėjimu buitinei chemijai. Kitame vonios kambaryje – pastatoma akmens masės vonia, praustuvo spintelė ir pakabinamas wc su virš jo suprojektuota spintele. Vonios kambariams pasirinkome labai smulkų „terazza“ raštą imituojančias vienos rūšies plyteles tiek sienoms, tiek grindims išlaikant vientisumą (formatas parinktas 60x120 cm). Tėvų vonios kambario plytelės yra keliais tonais tamsesnės. Vonios kambarius sušildo pasirinkta medžio imitacijos plokštė korpusiniams baldams. Abiejuose vonios kambariuose virš pakabinamo wc ir po kriauklės stalviršiu suprojektuotos talpios spintelės ir stalčiai vonios reikmenims bei skalbiniams sudėti. Ovalūs veidrodžiai su sklindančia šviesa iš galo, tėvų vonioje nuleistas kabantis šviestuvas, juodos spalvos santechnika ir kitos smulkios detalės – visa tai subtiliai papildo vonios kambarius.

Grindų danga – kokybiška vinilinė balinto ąžuolo eglutės rašto danga, kuri vyrauja visame interjere išskyrus vonios kambarius ir tėvų miegamąjį, kuriame pasirinkta jaukumo suteikianti kiliminė danga. Ji – lengvai prižiūrima, švelni ir minkšta. Dar vienas sprendimas interjere – šampano spalvos (tokios pat kaip sienos) matinio dažyto mdf minimalistinio dizaino durys ir grindjuostės, visa tai gaminta specialiai šiam projektui.

Apšvietimo sprendimai šiuo atveju pasirinkti minimalistiniai: virtuvės ir svetainės zonoje – priglaistoma magnetinė sistema su įstatoma LED juosta, koridoriuje priglaistoma LED juosta lubose. Paslėptas LED apšvietimas panaudotas suformuotose nišose palei langus, po TV baldu, virtuvės spintelėmis. Tik prie valgomojo pasirinkome vieną kabantį minimalistinį šviestuvą. Tėvų miegamajame taip pat – LED apšvietimas suformuose nišose palei sieną ir langą, o prie lovų nuleisti minimalistinio dizaino šviestuvai. Berniuko kambaryje – pagrindinis centrinis šviestuvas, nes mažajam gyventojui reikalinga maksimali šviesa, ir papildomas nišoje LED apšvietimas. Galiausiai, vakare prieš užmiegant naudojama lempa-kiškis.

Vyraujanti žemės spalvų paletė kuria ramių, šiltų ir jaukių namų įspūdį. Žvelgiant į šias interjero nuotraukas sukasi viena mintis – įgyvendinti sprendimai, visos užsakovų pageidautos vyraujančios spalvos ir medžiagiškumai interjere gražiai susilieja tarpusavyje ir sukuria tikrą harmoniją namuose!

Pažiūrėkime, ką šį kartą pavyko sukurti!

Nuotraukos: Gerda Ramonė

1571