Edita Stankevičiūtė Righetto

Loftas tarp stirnų ir praeities ikonų

Kuriant šio interjero erdves pagrindinę idėją padiktavo emocinis skirtingumas tarp pastato savininko – (intelektualaus, kūrybiško, turinčio skonį žmogaus) ir postsovietinės “griuvenos“(virėjo padėjėjo sumūrytų kreivų sienų, liūdnos praeities ir vos bealsuojančios, jai taip galima pavadinti, architektūrosJ). Teisingas santykis tarp intelektualinio grakštumo ir sveiko proto dozes – tai ir buvo pagrindiniai sau keliami uždaviniai kuriant šį interjerą.

  • jokios prabangos ir ekstravagantiškumo
  • jokių oficialumo apraiškų – vien ganėtinai gaivališko atsipalaidavimo – atsipūtimo atmosfera.
  • kas perspausta – tas neskanu.
  • visos investicijos interjere veikiau mažos negu didelės
  • visi atlikimo darbai veikiau mažesni, negu didesni

Apdaila

Sienas ,be glaistymo ,tiesiog uždažėme baltai, taip paliekant tinko faktūrą ir matomas sovietinių plytų eiles bei monolitinius blokus.

Grindims parinkome ąžuolines tamsiai rudai alyvuotas grindlentes.

Vonios kambaryje – vieno tipo, betono spalvos plytelės, tik prabėganti raudona dekoro juosta suvirpina gana ramią patalpos atmosferą.

Baldai, šviestuvai

Gabiai padaryti gražūs ir protingi baldai, kuriuose, be kita ko, nesijaučia nė lašelio prakaito, pojūtis, kad viskas padaryta lengva ranka. Baldai ir šviestuvai pasirinkti stiprių ir garsių architektų bei dizainerių . Spalvinė gama taip pat atvira ir aiški- purpurinė raudona (krosnelė, holo spinta), juoda ( šviestuvai ir minkštoji svetainės dalis ir violetinė, “garstyčių” geltona bei pilka (vaikų kambario bei miegamojo baldų spalvos).

Stirnos

Didelius langus dengia lengvos baltos organzinės užuolaidos, pro kurias anksti ryte gali pamatyti porelę smalsių stirnų...

Nuotraukos: Arūnas Gliaudys