Švelnus ir lengvas klasikos dvelksmas

Nuo pat pirmo žvilgsnio ir žingsnio šiuose namuose buvo juntama visos aplinkos ir net sienų ilgametė istorija. Šie namai šiandien jau skaičiuoja šimtmečius tvirtai stovėdami senamiesčio širdyje – Rotušės aikštėje. Tiek dėl ypatingos vietos, tiek dėl šeimininkų pageidavimų, visas interjeras pakvipo klasika, tačiau, tai neprimena tos tikrosios, senosios klasikinės aplinkos, nes btikslas buvo ją sukurti kuo lengvesnę, šviesesnę ir šiltesnę. Čia vyrauja šviesus koloritas, saikingai naudojamos dekoratyvinės detalės, bet vis dar išsaugotas subtilus klasikinis stilius.
Viso interjero kūrimo proceso metu buvo kruopščiai renkamos ir derinamos visos detalės, medžiagos, baldai ir aksesuarai. Dalis baldų buvo gaminami Italijoje, Ispanijoje, Belgijoje. Kai kurių baldų gamyba buvo patikėta lietuvių auksarankiams meistrams.
Kai planavome erdves, šeimininkų pageidavimas buvo turėti vieną didelę virtuvės su valgomuoju ir svetainės erdvę, bei tris miegamuosius su atskirais vonios kambariais. Šeimininkų vonioje, į kurią patenkama per miegamajį, įrengta ir garinė pirtis. Buvo atsisakyta daryti atskirą darbo kambarį, todėl darbo kampelis buvo įkomponuotas miegamajame prie lango. Jau ūgtelėjusių vaikų kambaryje vyrauja šviesūs baldai, bei žalsvai melsvi sienų apmušalai. Specialiai šiam kambariui projektuojant ir gaminant baldus, o ypatingai lovas buvo atsižvelgta į vaikų pageidavimus turėti prie galvos jiems pačių svarbiausių daiktų ir žaislų lentynas. Visiems buities prietaisams: skalbyklei, džiovyklei buvo įrengtas patogus tamsus kambariukas – sandėliukas.
Sudėtingiausias uždavinys buvo tarpusavyje suderinti įnoringų formų, raštų ir medžiagų gausą. Kuriant klasikinį interjerą labai svarbi kiekviena detalė, pradedant nuo sienų apmušalų, kabinamų paveikslų ar užuolaidų, baigiant durų apvadais, grindjuostėmis, sienų paneliais, nes vos pažvelgus, net menkiausia detalė turi turėti išreikštą idėją, vietą, ir tuo pateisinti savo buvimą.
Užbaigus projektą puikiai juntama darna tarp vaizdo pro langus ir vidaus aplinkos. Visas interjeras dvelkia šiluma ir jaukumu.

Nuotraukos: Šarūnė Šaltenė