Blokuoto namo Vilniuje interjero projektavimas prasidėjo nuo racionalaus, patogaus ir šeimininkų poreikius atitinkančio išplanavimo. Didelis dėmesys skirtas virtuvei, jos išplanavimui, ergonomikai, nes šeimininkai mėgsta daug gaminti bei priimti svečius. Siaurame ir ilgame namo plane, į kurį natūrali šviesa patenka tik iš dviejų pusių, labai svarbu buvo suteikti kuo daugiau šviesos ir jaukumo. Interjere labai svarbus vaidmuo teko spalviniams sprendimams – nuo šiltai pilkų, kakavinių, prislopintų violetinių iki rusvų atspalvių. Visos šios spalvinės gamos papildo viena kitą ir kontrastuoja baltai spalvai, taip sudarydamos ryškumo ir šviesos įspūdį siaurame ir ilgame būste. Koloritą sušildo bąlinto ąžuolo grindys ir smiltainio spalvos plytelės.

Interjeras – modernus, lakoniškų formų su nedideliu klasikos prieskoniu, kuris suteikia jaukumo, ,,minkštumo” pojūtį. Klasikinis motyvas vos juntamas, pasireiškia per faktūras (tikrų augalų motyvais dekoruota valgomojo siena), šviestuvus, smiltainio spalvos plyteles, subtilius ornamentus balduose, audiniuose (minkštų baldų ornamentas atkartotas spintoje). Nėriniuotas motyvas atsiranda ir subtiliame A.Rutkaus tapybos darbe. Visa likusi aplinka išlieka moderni, balto kolorito, kuris vienose vietose suspindi blizgiu, kitose – matiniu paviršiumi minimalistiniuose laiptų turėkluose ar horizontalumą pabrėžiančiuose moderniuose balduose.

Kylant į antra, privatų šeiminkų aukštą, aplinka atrodo ,,lengvesnė". Čia daugiau šviesos ir erdvės.

Šeimininkų miegamajame ir vonios kambaryje atsiranda visam interjerui būdinga pilkai kakavinė spalva, sušildoma medžio panelėmis ant lovūgalio sienos. Tematiką padiktuoja moters motyvas.

Interjerą kūrėme subtiliai, kruopščiai dėliodami ingridientus, žiūriėdami palenkę galvą ir prisimerkę.

Nuotraukos: Augis Narmontas