Interjeras ,,Rašytojo namai"

Pats pavadinimas sufleruoja apie netradicinius, intelektualius šios erdvės šeimininkus bei kitokį erdvės išplanavimą.
Objektas, esantis šalia Neries krantinės, pasirodė pakankamai komplikuotas. Erdvės padalijimas į du aukštus lėmė mažos, suspaustos erdvės įspūdį. Buto erdvė buvo sąmoningai atverta, siekiant padidinti erdvę ir jos pojūtį: dalis perdangos buvo nugriauta, visi jau suprojektuoti įvadai, pertvaros, laiptų vieta pakeisti iš esmės. Vienas pagrindinių pageidavimų – darbo kambario ir rūkomojo bendra erdvė – padiktavo tam tikrus techninius interjero sprendimus. Dėl rekuperatoriaus ir galingos ventiliacijos čia specialiai buvo žeminamos lubos.

Laiptai, pakabinamas šviestuvas, langas – esminiai objekto akcentai. Sieninis akcentinis apšvietimas paryškina laiptų struktūrą ir griežtumą. Apšvietimas formuojamas keliais būdais: iš viršaus bei sienoje šalia laiptų.

Pirmajame aukšte suprojektuota patogi virtuvė su svetaine, taip pat tikrai erdvi vonia. Antrajame aukšte suprojektuota erdvi drabužinė, miegamasis, wc kambarys, darbo – kūrybos kambarys. Darbo kambarys labiausiai veikia viso interjero erdvę savo išskirtinumu. Kūrybos kambaryje esantis langas formuoja erdvės daugiasluoksniškumą: atsiverianti bendra buto erdvė bei langai, pro kuriuos matosi Neries krantinė.

Kitas pagrindinis interjero akcentas – suprojektuotos durys. Jos baltos, be jokių nereikalingų detalių, juodais kantais, pabrėžiančios vertikalias ir horizontalias linijas, jungiančias visą interjerą.

Minimalistinis interjeras su nuolatinėmis kitimo galimybėmis: naujai atsirandantys daiktai, knygos, meno kūriniai tik pabrėš interjero linijų žaismą erdvėje.

Nuotraukos: Kernius Pauliukonis