Vieno aukšto vasarnamis Dievo Lankų gatvėje (Anglininkų kaime, Trakų raj.), kurio plotas 209 kv.m., iš pirmo žvilgsnio labiau panašus į namą mieste, tačiau šalia tyvuliuojantis Ilgučio ežeras bei gausybė mažų pušaičių sudaro įspūdį lyg būtum Nidoje ar tiesiogine prasme ,,Dievo Lankose". Sakų kvapas, ramybė ir mirtina tyla akimirksniu užburia bei atpalaiduoja. Šeimininkai pageidavo kitokių namų nei jie patys įsirengė Vilniuje, dėl to į pagalbą pasikvietė mus.

Tik įėjus į namą iškart ,,susipažįsti" su šeimininkais. Šeimos portretų galerija prasideda prie pagrindinių durų ir tęsiasi per visus koridorius. Namas vieno aukšto, jame įregta erdvi svetainė su valgomuoju bei virtuve, du svečių kambariai, dušas, šeimininkų miegamasis, darbo kambarys, du vaikų kambariai ir šeimos vonios kambarys. Projektuojant šį vasarnamį stengtasi kuo labiau susieti namo vidų su gamta. Kadangi šeimininkai nenorėjo, kad namas atrodytų ,,tradiciškai", buvo vengta tiesioginio folkloro, o visa, kas susiję su gamta, naudota tik su užuominomis. Kambariai greit gavo savo pavadinimus: ,,Smėlio", ,,Samanų", ,,Pajūrio" ir t.t.

Svetainėje parinktos melsva ir šviesiai pilka – vandens ir akmens spalvos. Pagrindiniu svetainės akcentu tapęs pagal mūsų pačių projektą pagamintas minkštas kampas buvo pakrikštytas ,,Akmenukais". Židinio apdailai naudotas natūralus travertinas. Virtuvę nuo valgomojo skiria didelė sala – baras, prie kurio galėtų tilpti ne tik gausi šeima, bet ir svečiai. Virtuvės lango vieta bei dydis buvo koreguotas statybų metu, kad tiksliai atitiktų salos – baro stalviršio plotį. Sėdint už baro susidaro įspūdis, kad jis ,,išvažiuoja" pro langą ir pranyksta kažkur erdvėje...

Vienas iš šeimininkų pageidavimų buvo erdvus miegamasis. Dėl pasiūlytos ryškiai mėlynos pajūrio spalvos šeimininkai iš pradžių abejojo, bet, kai ją atgaivino akinančiai baltos užuolaidos, abejonių neliko. Lovos galvūgalio vietoje panaudota rytietiška rankų darbo medinė ažūrinė širma. Šeimininkų vonioje – senų lauramedžių giraitės spalvos – tamsiai ruda su samanų žalia. Pro langą, maudantis vonioje, matyti žaliai rudos pušys. Svečių vonios kambarys lyg pajūrio paplūdimys, o vaikų kambariai išties ,,vaikiški", jie skirti mažiesiems.

Nuotraukos: Darius Gumbrevičius