Ši odontologijos klinika yra Marijampolėje, viename iš Smetonos laikų pastatų. Po rekonstrukcijos patalų bendras plotas padidėjo dvigubai, nes rekonstrukcijos metu, prie buvusio ploto buvo prijungtas priešingoje laiptinės pusėje buvęs butas. Ruošiant rekonstrukcijos projektą, buvo visiškai naujai sukurta planinė ir funkcinė patalų struktūra.

Prioritetiniu uždaviniu projekte buvo erdvės funkcionalumas, užtikrinti visus reikiamus poreikius tokio tipo veiklai. Platūs koridoriai, bei erdvus laukiamasis suteikia laisvės pojūtį besilankantiems žmonės. Į klinikos patalpas tarsi įsispaudžia laiptinė iš kurios patenkama į patalpas. Laiptinė tapo tarsi akcentu, kuri suformuota lenkto stiklo pertvaromis.

Odontologijos kabinetus nuo bendrų erdvių skiria skaidraus stiklo pertvaros, ant kurių lipnia plėvele perkeltos kelios dešimtys lietuvių liaudies patarlių ir posakių apie dantis.

Šiame projekte buvo siekta pacientų dėmesį sutelkti į lubas, kurias žmogus mato būdamas odontologinėje kėdėje. Šioje darbo specifikoje labai svarbus apšvietimas, taigi didelis skirtingų dydžių šviestuvų kiekis, suteikia dinamiškumo ir paslaptingumo. Grindų ir fragmentiniai sienų apdailai pasirinka šilta medžio apdaila, atsveria tamsias lubas. Kadangi klinikos patalpos yra antrame pastato aukšte, tai laiptinės sienos žmogų pasitinka apačioje ir lydi jį visose erdvėse.

Kiekvienam kabinete ir kitose patalpose suprojektuoti ir pagaminti individualūs baldai, atitinkantys darbo specifiką ir poreikius. Balduose kaip ir kituose interjero elementuose atsispindi plastiškos formos skambančios visose erdvėse.

Nuotraukos: Andrius Byčenkovas, Laura Česiūnienė