Visuomeninis Nr. 38 2014

Buvusią lauko kavinę „Meilutė” Basanavičiaus g. Palangoje reikėjo perdaryti bei pritaikyti naujam restoranui ir Grill barui  „Express Pizza”.
Užduotis teko nelengva, nes šalia lauko kavinės – terasos buvęs pastatas įtrauktas į paveldo statinių sąrašą ir jo nebuvo įmanoma nugriauti, ar kaip kitaip perstatyti. Teko prisitaikyti prie esamos situacijos ir šiame pastate įrengti virtuvę bei barą. Baras buvo sumanytas palei langus, o prie naujai suformuotų atlenkiamų palangių buvo pastatytos kėdutės klientams.  Baras buvo sumanytas taip, jog vakare atlenkus per langus išlindusius baro stalviršius / palanges uzdarius langines paliekamas nakciai pilnai uzdaras.
Klientu saleje pasirinkti lauko baldai, kadangi restoranas orentuotas darbui tik vasaros sezono metu, o esant palankiam orui visos vitrinos pilnai atidaromos. Pagrindines klinetu sales sienos dekoruotos dekoratyviais tapybos  motyvais lengva urbanistine tematika. Apsvietimui pasirinkti sviestuvai ventiliatoriai, kurie atlieka dvejopa fukcija. Vakarais apsviecia o karsta vasaros diena tiesiog pravedina patalpas.
Fotografijų autorius: Leonas Garbačauskas.