„Ali šokoladinė“

Belgiško šokolado ambasadoriaus Lietuvoje Ali Gadžijevo šokoladinė įkurta Vilniaus miesto senamiestyje, Bazilijonų gatvėje. Paslaptinga, demokratiška ir neįpareigojanti aplinka, apjungiant betono, vario, ištrupėjusių plytų, metalo medžiagas, kavos bei gardžių saldumynų kvapus į vieną visumą.

Centrinė šokoladinės vieta - iš visų pusių apeinamas stalas, vario ir plieno kombinacija. Liaunos ir plonos armatūros kojos laikančios 1400x2200 mm dydžio stalviršį, sukuria dinamiškumo įspūdį. Tai pagrindė vieta kur galima gyvai gaminti ir patogiai eksponuoti saldumynus, svečiams bendrauti tarpusavyje, rengti jaukius seminarus ir degustacijas.

Aplinką supa ažūrinės armatūros tinklo lentynos, neužgožiančios erdvės ir leidžiančios matyti patalpą kiaurai iki pat aptrupėjusio plytų mūro.

Vienintelis patalpoje esantis masyvus daiktas - darbastalis su integruota šaldymo vitrina. Baldas pakankamai erdvus ir patogus saldumynų gamybai ir jų ilgesniam eksponavimui. Priekinis šio baldo fasadas dengtas betono plokšte, o virš stalviršio užauginti armatūros lentynų elementai.

Patalpoje jaučiamas olos efektas, kur šviesiausia ir šilčiausia vieta (židinys) - spindintis vario paviršiaus stalas ir virš jo kabantis šviestuvas.

Nuotraukos: Darius Petrulaitis