Visuomeninis Nr. 185 2014

„ISM Inovatorių bazė“

ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto Inovatorių bazė – tai eksperimentinė erdvė, skirta kurti bei įgyvendinti naujas verslo idėjas, - vienintelė tokio pobūdžio erdvė Lietuvoje. Ji skirta įvairių sričių specialistams ar jų komandoms, apjungiantiems įvairius gebėjimus ir kompetencijas, norintiems kurti ar inovatyvius verslus, produktus ar paslaugas. Tai vieta, kurioje studentai, padedami verslo profesionalų ir praktikų, savo idėją mokosi paversti sėkmingu verslu.  Ši darbo erdvė taip pat skirta pažengusioms startuolių komandoms ir ambicingiems studentų projektams, kur kiekvienas, turintis inovatyvių idėjų gali ateiti jomis pasidalinti, jas įgyvendinti, mokytis ir mokyti, bei rasti bendraminčių.

Ne vienerius metus vystyta mintis apie šiuolaikinę verslo laboratoriją tapo iššūkiu, kurį reikėjo paversti kūnu. Erdvė buvo pasirinkta Vilniaus senamiestyje esančiame istoriniame, buvusių vienuolyno arklidžių, pastate. Šio pastato rekonstrukcijos projektą parengė UAB “Archinova”  architektai Aušra Gvildienė ir Alius Gvildys. Atsiradus naujai pastato funkcijos idėjai, teko perprojektuoti kai kuriuos konstrukcinius sprendimus.

Interjero funkcinis zonavimas ir erdvės turėjo būti kuriami kuo universaliau, pritaikant skirtingoms, konkrečiai neapibrėžtoms veikloms.  Todėl erdvė yra kintanti ir prisitaikanti prie jos vartotojo. Ši vieta skirta žmonėms, kuriantiems bendruomenę ir savo kultūrą, todėl yra jungianti, nors ir paliekanti daug galimybių individualiam darbui. Čia susitinka skirtingi žmonės, užsiimantys įvairiomis veiklomis, tiek intravertai, tiek ekstravertai, dirbantys komandoje ar vieni. Gyvoje erdvėje jie suranda savo vietą, bet tuo pačiu geba susitikti, atrasdami joje racionalumą ir emocingumą, optimizaciją ir inovaciją, funkciją ir estetiką.

Pirmas aukštas projektuotas pritaikant rengti mokymus bei dirbtuves, siekiant inspiruoti ir skleisti inovatyvias idėjas, komunikuoti, mokytis ar mokyti. Istorinis paveldas suderintas su šiuolaikiška funkcija bei estetika. Naudotos natūralios medžiagos: senovinės plytos, medis, stiklas, betonas.

Pasitelkti modernūs technologiniai sprendimai:  “vieno mygtuko” sistema, apjungianti šviesos, garso bei vaizdo reguliavimą.

Antras aukštas projektuotas keturiems darbo režimams: koncentruotam darbui, bendradarbiavimui, bendravimui bei mokymuisi. Kiekvienam režimui buvo kuriamos skirtingos darbo vietos. Jas žmonės renkasi pagal individualų poreikį duotuoju momentu. Ši erdvė skirta ne tik darbui, tačiau ir svajonėms bei žaidimams, pripažįstant pastarųjų svarbą kūrybos procese.

Daugiafunkcinė erdvė kurta tabula rasa principu, siekiant padėti žmonėms patiems pasidaryti savo erdves. Tarp čia panaudotų interjero inovacijų – pirmą kartą Lietuvoje išbandyti dažai, kuriais padengus sienas, šios išpildo rašomosios biuro lentos funkciją. Tai leidžia ne tik patogiai markeriais pasižymėti informaciją, bet kurti ir individualiai vizualizuoti esamą erdvę.

Fotografijų autorius: Joe Wood.