Visuomeninis Nr. 236 2017

1_Holas_Ramunas_Masteika_GO_WEB.jpg

Apie projektą:

Šalis: Lietuva
Plotas: 90 m2
Realizacijos trukmė: 36 mėn.

„Grand Office“ holas

Trumpai apie projektą.

Tai naujos statybos biuru patalpos Vilniuje (pastato architektūrinio projekto autoriai – UAB „Architektūros linija“).

Jau pradėjus funkcionuoti verslo centrui, pastato savininkų užsakymu įėjimo holo ir kitoms pastato bendrosioms erdvėms buvo parengtas apdailos ir jo detalių projektas (holo interjero projekto autoriai – UAB „KITOS PUSĖS Projektai). Ruošiant interjero projektą buvo pagrindinė užduotis nekeičiant techninio projekto naujais akcentais ir papildomomis detalėmis išvystyti erdvės estetiką. Tuo pačiu buvo parengta pastato navigacijos sistema, detalizuotas prekinis ženklas ir pagrindinis įėjimo akcentas – iškaba.

Interjero akcentai ir dizaino sprendiniai.

Verslo centro holas – tai ne tik pastato „vizitinė kortelė“, bet ir vieta kurioje susijungia pastato eksterjero ir interjero nuotaikos. Čia svarbios visos detalės, akcentai. Pagrindinės detalių medžiagos – medis ir betonas – pratęsia buvusius pastato architektūros sprendimus. Svarbiausia nauja pertvarkomo holo interjero detalė – tai veidrodinė arka. Ji savo atspindžiu atlieka keletą esminių estetinių-emocinių funkcijų. Svarbiausia tai kad ji savo medžiagiškumu ir tūriu išplečia prieš tai buvusį labai siaurą ir žemą koridorių kuris jungia įėjimo holą su liftų holu. Veidrodis – veikia ir kaip emocinis elementas – atmuša iš lauko sklindančią energija, išvalo praeinančiuosius nuo lauko energetikos ir gatvės šurmulio.

Tuo pačiu žmogus turi progą sau trumpai nusišypsoti, mestelėti paskutinį žvilgsnį laukan iš su nauja energiją įžengti į pastato erdvę. Už arkos prasideda pastato „vidaus istorija“. Veidrodis kaip nauja materija yra perkeliama nuo lauko į pastato vidų. Veidrodiniai akcentai prasideda nuo iškabos, lauko durų ir už arkos toliau interjere panaudota visuose navigacijos gaminiuose, kitose detalėse. Laukimo zonoje šalia minkštasuolių įrengta medžio lamelių siena perduoda iš lauko atsineštą gamtos emociją.
Fotografijų autorius: Lilija Lozovič.