Mokyklos biblioteka

Pagrindinė užduotis buvo senos statybos niūroje mokyklos patalpoje sukurti šiuolaikišką ir linksmą biblioteką pradinės mokyklos vaikams, kurioje knygų skaitymas ir mokymas yra džiaugsmingas užsiėmimas.
Ypatingas dėmesys skirtas nuotaikingos aplinkos sprendimams: kampinė niša tiems, kurie mėgsta skaityti pasislėpę, sėdėjimo vietos prie lango ir ant lentynų, ir pradinukams pasiekiamo aukščio knygų lentynos. Miško tapetai ir žalios apvalios akustinės plokštės yra tarsi tęsinys esančių medžių už lango. Sienos dažytos spalvotomis juostomis iliuzija į vaivorykštę.
Kuriant interjerą buvo svarbu sumažinti patalpos aidą, todėl virš mokymų staliukų įleisti akustinės pakabinamos lubos ir skaitymo zonoje – garsą sugeriančios apvalios plokštės.

Atnaujinta biblioteka skatina vaikų fantaziją. Kai kurie vaikai įsivaizduoja, kad Mikė Pūkuotukas slepiasi tapetuose tarp medžių ir pakabinami lašo formos šveistuvai yra jonvabaliai, ir t.t. Pasak mokytojų, bibliotekos lankomumas padidėjo. Džiugu, kad interjeras gali pakeisti vaikų elgesį ir požiūrį į skaitymą.

Nuotraukos: Andrius Stepankevičius