Apie projektą:

Šalis: Lietuva
Plotas: 30 m2

Tai 30 kv.m. patalpos pačiame Vilniaus senamiestyje, Šiaulių g.

Įprastai dirbu su gyvenamosiomis erdvėmis, todėl prisipažinsiu, kai gavau skambutį iš Agnės („2 virėjai“ komandos) dėl naujos kulinarijos studijos įrengimo, pažiūrėjau į tai gana skeptiškai, nes tai nebuvo man įprasta (gyvenamosios paskirties) erdvė su kuria dirbu, o ir apimtis nedidelė. Galiausiai priėmiau iššūkį, o sprendimą nulėmė tai, kad su Agne esame pažįstamos ir bendravusios jau anksčiau. Kitas aspektas, kuris nulėmė mano apsisprendimą, tai pačios Agnės žodžiai: „Žinau, kad tu geriausiai gali išpildyti mano svajonių studijos viziją, tad net neįsivaizduoju kito žmogaus, kuris galėtų tą svajonę įgyvendinti“. Šie žodžiai tik dar labiau paskatino imtis naujo projekto ir sukurti jaukią kulinarijos studiją, kurioje „2 virėjai“ galėtų bandyti maisto naujoves, turėtų savo kūrybos erdvę, o ateityje galėtų rengti seminarus ar tiesiog pakviesti užsukti puodeliui kavos.

Prieš tai šiose patalpose buvo įsikūręs drabužių butikas. Pirmasis įspūdis pamačius apkrautas patalpas kiek išgąsdino, nes atrodė, kad vietos čia visai nedaug, tačiau naujas teisingas išplanavimas padėjo tinkamai bei funkcionaliai padalinti erdvę zonomis. Pirmiausia, mus pasitinka jaukus laukimo kampelis – patogus odinis foteliukas bei nedidelis staliukas. Patalpų centrinėje dalyje, kaip ir pridera, yra vyriausiojo šefo maisto gaminimo vieta. Šalia yra erdvi sala skirta gaminimui, bendravimui, ateityje vyksiančioms kulinarijos pamokoms. Į tarpus tarp kolonų suprojektavome lentynas, kurios tarsi atskiria kitą virtuvės dalį, skirtą tvarkymuisi. Ant palangės sukūrėme nedidelį poilsio kampelį, tad šioje vietoje galima jaukiai prisėsti pailsėti, pasvajoti, padirbėti su kompiuteriu ar tiesiog pasimėgauti kavos puodeliu.

Patalpose pakoregavome santechnikos įvadus. Buvo papildomai atvesti reikalingi elektros taškai buitinei technikai, perdažytos sienos, o grindis palikome tokias, kokios jos buvo prieš tai. Visa kita buvo gaminta pagal užsakymą: individualiai gaminti baldai, išskirtinės plytelės ant virtuvės sienelės, profesonali buitinė technika, šviestuvai, interjero detalės.

Vienas ryškiausių interjero elementų šioje studijoje – tai didelis veidrodis, kuris turėjo likti patalpose, nes jo dydis toks, kad net pro duris nebūtų galimybės jo išnešti. Jis šiose patalpose atsidūrė labai seniai, dar prieš įstatant duris i patalpas. Rezultatas džiugina, nes atradome veidrodžiui tinkamą vietą ir dabar jis vizualiai didina patalpas, o jame atsirandantys atspindžiai kuria išskirtinumą ir beribį erdvės jausmą.

Pažiūrėkime ką šį kartą pavyko sukurti išskirtinėse patalpose!

Nuotraukos: Benas Šileika

63