Giedrė Katinienė

Interjero autorė: dizainerė Giedrė Katinienė; Pastato rekonstrukcijos autorė: architeketė Danutė Juškienė; Muziejaus koncepcijos autorius: muziejaus vedėjas Vidmantas Laurinavičius.

Pinigų muziejus kviečia susipažinti su penkiomis muziejaus salėmis, išsidėsčiusiomis per du aukštus ir užimanciomis 350 kv. m plotą. Muziejus supažindina lankytojus su pasaulio pinigų ir bankininkystės istorija, Lietuvos pinigais, bankininkystės raida mūsų šalyje nuo pirmųjų kredito įstaigų atsiradimo iki šių dienų.

Muziejaus koncepcijos autorius Vidmanatas Laurinavičius iškėlė užduotį sukurti interaktyvią ekspoziciją. Tai, kuriant interjerą ir ekspozicinę įrangą, buvo atspirties taškas.

Pagrindinė mintis buvo panaudoti monetą ir jos įvaizdį muziejaus baldų, apdailos ir kitos įrangos apipavidalinimui. Tai matoma lubų bei grindų plane, ekspozicijos išdėstyme. Buvo kuriama kiek paslaptinga „Lobių saugyklos“ atmosfera. Tam pasitelktos spalvos, paslėptas apšvietimas.

Palikti atviri senųjų sienų fragmentai puikiai kontrastuoja su naujausiais technologiniais sprendimais (stacionarios vitrinos iš klijuoto stiklo yra nelaidžios dulkėms, apšvietimui naudojami šviesos diodai, rekuperacinė vėdinimo sistema palaiko pastovią temperaturą ir drėgmę) sudaro tinkamą eksponatams aplinką, sumažina energijos sąnaudas. Judantys stendai, neįgaliųjų keltuvai leidžia ekspoziciją apžiūrėti įvairaus amžiaus žmonėms, taip pat ir turintiems negalią lankytojams.

Kuriant interjerą, norėjosi rasti vietos ir meninėms instaliacijoms. Salės grindyse įrengtame, upės vingį primenančiame Gugole (aut. Antanas Gerlikas) atsispindi nuolatinė pinigų kaita, o Europos perėjima į naują epochą pažymi Leono Pivoriūno kompozicija „Architekturinė atodanga“ iš sunaikintų Europos Sajungos valstybėse galiojusių nacionalinių pinigų.