Privatus beveik 300 kv. m. ploto vaikų darželis ,,Taškius” įkurtas ,,Lietuvos vaikų ir jaunimo centre”, buvusiose administracinėse patalpose. Dar sovietmečiu dvelkianti aplinka reikalavo naujos stilistikos, šviežio požiūrio ir šiuolaikiško mąstymo. Tris skirtingas darželio grupes vienija bendras erdvus koridorius, kuriame įrengtos rūbinės. Nuoširdi darželio filosofija skatina bedravimą tarp skirtingo amžiaus vaikų grupių, todėl iš koridoriaus į patalpas atsiveria didelės stiklinės durys. Taip praplečiama bendra erdvė ir sudaroma galimybė vaikams komunikuoti.

Darželis kurtas vaikams ir dėl vaikų. Į viską bandyta pažvelgti penkiamečio akimis, su jam būdingais poreikiais, pomėgiais ir iš jo ūgio perspektyvos, todėl grupėse pagrindiniais akcentais tapo žaidimų sienos, kuriose mažieji lankytojai gali lindėti, laipioti, landžioti, temptis žaislus, ropoti, nučiuožti nuo čiuožyklos ar tiesiog nuo antresolės pažvelgti į visus ,,iš aukšto”.

Sienose įmontuotos nišos užuolaidoms, kurios pietų miego metu atskiria miegančius nuo nenorinčių užmigti. Tose pačiose žaidimų sienose patalpintos ir spintos, kuriose patogiai sukrauta patalynė bei čiužinukai, kurie čia pat išrikiuojami ar sukraunami atgal po pietų miego. Taip išsaugoma didelė bendra erdvė.

Visi kiti baldai – mobilūs, suteikiantys galimybę aplinką nuolat keisti.

Trys grupės – trys skirtingos temos, trys skirtingos spalvos. ,,Taškiaus pieva” – žalia, ,,Taškiaus kiemas” – kakavinės dominuojančios spalvos, o ,,Taškiaus sapnas” – gilių violetinių atspalvių. Visos šios spalvos tam, kad vaikai lengviau identifikuotų savo erdvę ir išskirtų ją iš kitų. Šių spalvų gamos atsiranda ir rūbinių spintelėse, kartu susimaišydamos su papildančiomis spalvomis. Kiekviena grupė kuria savitą nuotaiką ir savitą charakterį. Tą atspindi ir linijine grafika ant sienų perkelti ,,Taškiaus” personažai, kurie arba snaudžia, arba pievoje gaudo vabaliukus, arba šokinėja per virvutę kieme.

Vaikų darželio interjeras šviesus, kontrastingas, ryškus ir jaunatviškas, dvelkiantis energija. Pagrindinės spalvos kontrastuoja su baltomis sienomis, šį derinį sušildo balinto medžio spalvos baldai, durys, užuolaidos, sėdmaišiai ir šviesios grindys. Interjere buvo svarbu išlaikyti pusiausvyrą tarp ,,linksmumo”, kurio taip norisi vaikams ir ,,saldumo”, todėl baldai, aksesuarai, tekstilė – visiškai neutralūs.

Siekėme sukurti kiek kitokį požiūrį į vaiko erdvę ir palikti vietos pasireikšti jam pačiam.

Nuotraukos: Dainius Stankus