Interjero dizainerė Audronė Ambrazienė

Interjero dizainas pradedamas nuo fono, kurį sukuria sienos ir grindys. Tapetai gali suteikti interjerui žavesio greitai ir be didelių investicijų, o tinkamai parinkta grindų danga sudaro pagrindą, kuris yra labai svarbus tolimesniems interjero sprendimams. Šių medžiagų dizainas yra glaudžiai susijęs su mados kaita. Kad nepasimestume jų gausoje, iš pradžių naudinga žinoti, kokie piešiniai ir faktūros šiandien patys aktualiausi. Jei pakeisime įprastines žaidimo taisykles ir pasiryšime eksperimentuoti, be jokios abejonės, išvengsime monotonijos interjere.


______________________________________________________________________________________________

Komforto teritorija


Švarūs, lakoniški, natūralių atspalvių geometriniai ornamentai, sukuriantys 3D efektą, atrodo labai šiuolaikiškai. Šviesiuose, baltai pilkuose tonuose atsiradusi medaus spalva tarsi saulės spindulys suteiks žvalumo ir optimizmo. 3D efekto tapetais būtų klijuojama viena siena, o likusios – lygiais, pritaikytos spalvos tapetais. Grindys derinamos prie balinto lakuoto ąžuolo spalvos. Tokiame pasteliniame su šiltais akcentais kambaryje galima toliau kurti interjerą su riešuto faneruotės baldais.

Tapetas „Scion“, kolekcija Spirit&Soul, Axis 110835

“Magnum” ąžuolo parketlentės White Coral

Prabangos skonis


Akcentas suteikiamas smaragdinei, subrendusiai žaliai spalvai. Žalia spalva labai teigiamai veikia žmogaus psichiką. Ši spalva atpalaiduoja, suteikia stabilumo ir saugumo pojūtį. Žalių tonų interjeras rekomenduojamas ir miesto žmogui, pavargusiam nuo betono ir rėksmingo reklamų margumo.

Fototapetai iki šiol nepraranda savo pozicijų. Puikiai tiks pušų vaizdas rūke. Tam tikro dydžio fototapetas klijuojamas ant šviesios žalsvo atspalvio sienos. Grindys bus išraiškingos tamsesnės rudos medienos spalvos, puikus atitikmuo gamtoje – medžio lapai ir kamienas. Tai – puikus natūralus derinys, dažnai pritaikomas šiuolaikiniame interjere. Interjeras ramina, stabilizuoja, jei žalia derinama su švelniais rudais tonais. Jei norima labiau pabrėžti žalumą, geriau imti intensyvią, tamsesnę rudą spalvą – tada interjeras bus kontrastingesnis, bet išliks ramus.

Skaitmeninis fototapetas „Eco“, kolekcija Dimensions, Fairyland 8131

Tapetas „Eco“, kolekcija Dimensions, Clay 8113

“Quick Step” ąžuolo parketlentės Imperio 1625

Jaukus užklotas


Drąsūs, ryškių spalvų deriniai atrodo moderniai. Kambarys bus išraiškingas ir šiltas, jei languotais it šiltas ir jaukus užklotas juodai baltais tapetais ištapetuosime vieną sieną, likusias sienas – baltais tapetais ar medaus spalvos iš tos pačios kolekcijos, gal netgi juodos spalvos juosta, suderinta su kabančiais ant sienos baldais. Juodus akcentus galima įterpti į baldų detales, tekstilę, šviestuvus. Prabangi vinilinė grindų danga atrodo ypač natūraliai, ji šilta ir atspari aplinkos poveikiui. Tokios grindys skirtos tiems, kurie pageidauja, kad jomis nereikėtų itin rūpintis. Baldai tokiame fone galėtų būti šviesių, ramesnių atspalvių.

Tapetas „Eco“, kolekcija Soft Surface, 5425

Tapetas „Eco“, kolekcija Soft Surface, 5408

“Pergo” vinilinės grindys Optimum 40020


Jaukumas

Stilizuoti, augalinio motyvo tapetai vienodai tinka ir šiuolaikiniam, ir klasikiniam interjerui. Sienų spalvos gali būti labiau pastelinių atspalvių. Vieną sieną, kuria norime nuolat gėrėtis, ištapetuojame išraiškingais, stilizuotais tapetais, kitas sienas tapetuojame lygiais, panašių atspalvių tapetais. Grindys – šilto atspalvio, šukuoto ąžuolo parketlentės puikiai tiks kambariui. Pastelinių spalvų fonas leis baldus ir interjerinius aksesuarus tamsinti, ryškinti. Dėl augalinio motyvo parko medžių stilistikos kambarys taps ramus, harmoningas ir jaukus.

Tapetas „Sandberg“, Raphaël beige, 444-19

Tapetas „Boråstapeter“, kolekcija Mineral, 4217

“Magnum” ąžuolo parketlentės Beige

Daugiau idėjų Jūsų namams:

Tapetus ir grindis galite įsigyti 2DI salonuose ir e. parduotuvėje 2di.lt

Žurnalas:Interjeras.lt pataria