• Įdomybės;
  • „Galerijos555” įkūrėja Violeta Moščinskienė: „Industrinė meno erdvė keičia loftų kvartalo veidą“;
  • „Mikronamo“ Kaune sumanytojas Rolandas Samajauskas: „Komfortiškai gyventi galima ir 30 kv. m. būste“;
  • Butas, primenantis Švedijos kalnų namelį;
  • Skandinaviškas konstruktyvizmas vasaros name;
  • Būstui savas taisykles padiktavo Vilniaus senamesčio aura;
  • Kaip tinkamai pasirinkti miegamojo baldus?;
  • Čekų vonios kambario legendos;
  • Universalus sprendimas Geberit potinkinė sistema Omega;
  • Unitazo valymas dar niekada nebuvo toks paprastas;
  • Interjeras.lt rekomenduoja;
 

„Galerijos555” įkūrėja Violeta Moščinskienė: „Industrinė meno erdvė keičia loftų kvartalo veidą“

Prieš tris mėnesius Ševčenkos loftų kvartale, „eLoftHOTEL“ viešbutyje, duris atvėrė inovatyvus meno, muzikos ir asmenybės tobulėjimo inkubatorius – „Galerija555”. Išskirtinis interjeras su sovietmečio reliktais nuo šiol po trejų metų trukusių rekonstrukcijos darbų džiugina ne tik menininkus profesionalus, bet ir savo kūrybinio kelio vis dar ieškančius žmones. Galerijos įkūrėja, verslininkė bei tapytoja Violeta Moščinskienė sako, kad ši industrinė erdvė jau dabar keičia loftų kvartalo veidą. Tai – menui neabejingų žmonių traukos centras, kuriame vyksta ne tik unikalios parodos, bet ir muzikos vakarai, socialiniai renginiai bei projektai.

Parengė Žydrė Dargužytė.

Nuotrakos – Dariaus Gumbrevičiaus.

 

 

„Mikronamo“ Kaune sumanytojas Rolandas Samajauskas: „Komfortiškai gyventi galima ir 30 kv. m. būste“

Pastaruoju metu energiškai efektyviems namams rinkoje skiriamas didelis dėmesys, mat susidomėjimas ekologišku ir klimato kaitos atžvilgiu nekenksmingu gyvenimo būdu įgauna vis didesnį pagreitį. Atsisžvelgdamas į šias tendencijas, ,,Pastatų sertifikavimo biuras“ kartu su Vilniaus dailės akademija, suprojektavo ir pastatė ,,Mikronamą“ Kauno rajone, Romainiuose, kurio plotas yra tik trisdešimties kvadratinių metrų. Nepaisant to, čia galima rasti net namų kiną, o šalia namo lankytojus pasitinka ekologiškai auginamų karklų plotas. Patarieji bus kertami kas ketverius metus ir naudojami pastatui šildyti. Apie tai, kaip gimė mikronamo iniciatyva, kalbamės su technologijų mokslų daktaru Rolandu Samajausku.

Parengė Žydrė Dargužytė.

Nuotrakos – ,,Mikronamo“ kūrėjų.

 

 

Butas, primenantis Švedijos kalnų namelį

Interjero autorė Audronė Ambrazienė: ,,Svarbiausias principas, kurio visada stengiuosi laikytis-išklausyti ir suprasti užsakovo svajones. Tuomet, tiesiog, mėgaujuosi kūrimo procesu. Projektai įgyvendinami nuo nuogo mūro iki jaukios aplinkos.“

Parengė Žydrė Dargužytė
Nuotraukos – Igorio Petino.

 

Skandinaviškas konstruktyvizmas vasaros name

„Vasaros namas“, jaukų prieglobstį radęs ežero pamiškėje, pasak jo kūrėjų, yra skirtas mėgautis pirties malonumais ir ramiu poilsiu. Būsto užsakovai – su žemės ūkio veikla susijusio verslininko šeima, kuri dievina laiką gamtoje. Projekto užduotis – jau prie esamo gyvenamojo namo, suprojektuoti ir įrengti pirties namą su galimybe leisti jame savaitgalius su draugais; sukurti patogią infrastruktūrą lauko tinklinio, minifutbolo žaidimui, maudynėms pirtyje bei ežere.

Parengė Žydrė Dargužytė.
Interjero autorius – Vida Vyšniauskienė.
Bendraautorius- Vilius Adomavičius.
Nuotraukos – Viliaus Adomavičiaus.

 

Būstui savas taisykles padiktavo Vilniaus senamesčio aura

Pagrindinės projektavimo užduotys: sudėtingo plano sutvarkymas ir pritaikymas patogiam funkcionaliam išplanavimui bei natūralios šviesos trūkumo kompensavimas dirbtinės šviesos sprendimais.

Interjero dizainerė Vaida Kandratavičiūtė, paprašyta apibūdinti sostinės širdyje esantį būstą, nedvejodama sako, kad jis skirtas žmonės, kuriems patinka senamiesčio šurmulys, kurie mėgaujasi aplinkinių restoranų virtuvėmis ir vertina patogius ir stilingus namus. Anot jos, toks būstas galėtų būti tinkamas ir šeimai, neturinčiai vaikų, arba juos jau išleidusiai į savarankišką gyvenimą. Jei tai reiktų sutalpinti į du žodžius, veikiausiai jie būtų tokie – patogu funkcine prasme ir stilinga.

Parengė Žydrė Dargužytė.
Interjero autorė – Vaida Kandratavičiūtė.
Nuotraukos – Tado Černiausko.

 

Kaip tinkamai pasirinkti miegamojo baldus?

Tiems, kurie nori išsirinkti naujus miegamojo baldus, iškyla gausybė klausimų – pradedant nuo stiliaus ir baigiant medžiagomis bei patogumu. Juk ne veltui sakoma, kad „miegas yra aukso grandinė, rišanti mūsų kūnus su sveikata“. Taigi, šįkart specialistų klausiama, kaip tinkamai įvertinti, kokių baldų reikia miegamojo erdvei.

 

 

Interjeras.lt rekomenduoja

„Interjeras.LT rekomenduoja“ jau penkerius metus padeda vartotojui pastebėti inovatyvius, gero dizaino ir išskirtinio patogumo gaminius. Iš didžiulio interjero ir namų paslaugų bei produktų srauto žmogui neretai sunku išsiskirti kokybiškus gaminius. Projektas rekomenduoja tokius interjero objektus ir produktus, kurie pasižymi:

• geru dizainu;
• vartojimo patogumu ir ergonomiškumu;
• nekenksmingumu aplinkai.