10 dalykų, kuriuos įvertinę galite pirkti užuolaidas

 

Užuolaidos – daug įtakos būsto dizainui turinti interjero detalė. Net išpopuliarėjus įvairesniems langų dekoravimo būdams (roletams ar žaliuzėms) daug kas vis dar lieka prie klasikinio langų uždengimo būdo – užuolaidų. Kokie jų privalumai ir ką reikia žinoti prieš renkantis užuolaidas?

 


 

Privalumai ir savybės

Pasak „Domus Lumina“ specialistės ir užuolaidų dizainerės Sonatos Kizelevičienės, lango dengimas krentančia medžiaga vis dar mėgstamas dėl estetikos ir efektyvaus saulės, šilumos bei iš išorės sklindančių garsų sulaikymo. Svarbu paminėti, kad šie išvardyti privalumai labai priklauso nuo pasirinkto užuolaidų audinio, kabinimo būdo ir nemažai kitų veiksnių. Todėl prieš ieškant, kuris užuolaidų salonas arčiausiai namų, svarbu įvertinti 10 aktualių aspektų.

 

 
  1. Užuolaidų medžiaga. Nuo šio veiksnio priklauso ne tik tai, kaip užuolaidos atrodys pakabintos, bet ir tai, kiek šilumos bei garso gebės sulaikyti patalpos viduje. Kuo storesnė užuolaidų medžiaga, tuo geriau ji izoliuos lauko garsus ir sulaikys šilumą.

  2. Užuolaidų raštai. Raštai turi savybę kurti optines iliuzijas. Tinkamai parinkus užuolaidų raštą žemas kambarys gali atrodyti aukštesnis, raštų pagalba galima sukurti lengvumo pojūtį arba paslėpti langą, priderinus spalvą prie kambario sienų.

  3. Užuolaidų ilgis. Kuo užuolaidos  ilgesnės, tuo ir pats kambarys atrodys aukštesnis. Tačiau svarbu, kad užuolaidų audinys nesiektų grindų. Geriausia, kad audinio apačia būtų bent 1 mm pakilusi nuo žemės. Per ilgas audinys atrodys netvarkingai. Trumpas užuolaidas geriau rinktis vaikų kambariui arba virtuvei.

  4. Užuolaidų viršus ir apačia. Šios lango dekoracijos išvaizda labai priklauso ir nuo aksesuarų ar papildomų audinio raukinių. Pavyzdžiui, užuolaidos, kurių viršus surištas kaspinėliais, derės vaikų kambaryje, o svetainėje padės sukurti romantišką ir žaismingą atmosferą. 


Taip pat svarbu pabrėžti, kad kiekvienas užuolaidų salonas gali pasiūlyti įvairius būdus, kaip pabrėžti užuolaidų dekoratyvumą. Tad, stenkitės rinktis geriausiai atitinkantį Jūsų būsto interjero stilių. Taip pat raukiniai neturi trukdyti užuolaidų pakabinimui. Užuolaidos apačią rekomenduojama palikti lygią – tokiu būdu audinys neatrodys chaotiškai.
 
5. Užuolaidų kabinimas. Išsiaiškinkite, kaip norite, kad užuolaidos būtų kabinamos Jūsų namuose. Tai gali būti ir kabliukai, ir specialūs žiedai. Be to, sukabinimą galima paslėpti naudojantis specialia karnizų dėže. Taip pat svarbu atsiminti, kad užuolaidos turėtų būti kiek platesnės nei lango plotis. Šitaip optiškai bus padidinta erdvė, o užuolaidos patalpoje atrodys itin elegantiškai, jei jas kabinsite arčiau lubų.
 
6. Užuolaidų karnizai. Nusprendę, kaip kabinsite užuolaidas, nepamirškite ir karnizų. Juos rekomenduojame rinktis tonu ar keliais tamsesnius nei sienos atspalvis.

 


 
7. Užuolaidų valdymas. Šiais laikais užuolaidas valdyti galima ne tik rankiniu būdu, bet ir automatiniu. Pastarosios technologijos pagalba užuolaidos gali būti atitraukiamos vieno mygtuko paspaudimu.

8. Užuolaidų priežiūra. Renkantis užuolaidas, atkreipkite dėmesį į jų valymo rekomendacijas. Užuolaidas pakanka skalbti kartą per metus. Tokiu būdu ant audinio nesusikaups dulkės, purvas, jos atrodys baltos, švarios.

9. Užuolaidų priedai. Specialūs užuolaidoms kurti aksesuarai padės paįvairinti uždangos dizainą ar net jį papildyti. „Domus Lumina“ dizaineriai siūlo sprendimą vintažiniam interjerui kurti: užuolaidas gražiai išskirkite į šonus, medžiagą surišdami aksominėmis juostomis ar dekoruotomis virvelėmis.

10. Derinkite užuolaidas su kitomis langų dekoracijomis. Užuolaidos puikiai dera su žaliuzėmis bei roletais. Pastarieji tiks nakčiai, o užuolaidos – dienai.

Užuolaidų pasirinkimas gali būti sudėtingas ir užimti daug laiko. Todėl „Domus Lumina“ specialistai visada pasiruošę Jums padėti. Per ilgą laiką sukaupta patirtis ir platus asortimentas garantuoja, kad pas mus išsirinksite praktišką ir tinkantį langų uždengimą įvairių matmenų langams.

 

Daugiau informacijos: domuslumina.lt

Interjeras.lt