2017 m. šveicarų santechninės keramikos bendrovė „Laufen“ pateikė dvi intriguojančias naujienas, kurios, akivaizdu, turės nemažą įtaką vonios kambario raidai.

Pirmoji: ką su „Saphirkeramik“ nuveiks Patrizia Urquiola?

Kai 2013 m. buvo oficialiai pristatyta patentuota keramika „SaphirKeramik“, labiausiai intrigavo ne unikali šios keramikos sudėtis, o jos galimybės.

Vartotojai labai greitai įvertino, kaip praustuvai iš „SaphirKeramik“ pakeičia vaizdą vonios kambaryje, o kiekvienas su šia keramika padirbėjęs dizaineris atrasdavo unikalių dizaino galimybių.

2013 m. italų dizainerių duetas Ludovica ir Roberto Palombos vonios kambario kolekcijoje „Kartell by Laufen“ vizualinį lengvumą vonios kambaryje sukūrė elegantiškus plonasienius keraminius praustuvus papildę baldais, veidrodžiais ir aksesuarais iš aukščiausios kokybės naujosios kartos polikarbonato.

Po poros metų K. Grciciaus praustuvų serijoje „Val“ maloniu netikėtumu tapo subtilūs reljefiniai raštai ant išgrynintų stačiakampio ir asimetriškos formos praustuvų paviršių ir keraminiai priedai. Kuklus mažakalbis dizaineris T. Nguyenas sukūrė praustuvų seriją „Ino“ su iškalbingu vientisu keraminiu praustuvu ir lentynėle.Praustuvų serija „Val“


2017 m. atėjo eilė ispanų dizaino primadonai Patriziai Urquiolai. „Man „Laufen“ atskleidžia nemažai temų, – sakė P. Urquiola. – Inovacijos, tyrinėjimai, pagarba dizainui ir maksimaliai kokybei.“ Jau dabar naujos serijos „Sonar“ praustuvų estetiniai ir funkciniai aspektai apgalvoti iki menkiausių smulkmenų, tačiau tikėtina, jog P. Urquiola pabandys dar geriau išnaudoti šios keramikos teikiamas dekoravimo galimybes.

„Sonar“ serija intriguoja ir turi visas galimybes sėkmingai evoliucionuoti, kaip atsitiko ir su kitomis sėkmingiausiomis „SaphirKeramik“ serijomis – šiemet „Laufen“ pristatė naujus „Kartell by Laufen“ kolekcijos keramikos modelius, o „Val“ iš praustuvų serijos tapo kompleksine vonios kambario kolekcija. Joje yra ne tik unitazų, bidė ir maišytuvų, bet ir naujų apvalių formų praustuvų bei vonia.„Sonar“ praustuvai

Antroji: kokios turi būti naujovės vonios kambaryje?

Pastaraisiais metais reikšmingiausios vonios kambario naujovės įdiegtos į unitazus. Efektyvaus vandens taupymo, aukščiausių higienos standartų ir komforto siekis koreguoja vartotojų įpročius, tačiau gamintojams tampa rimčiausiu šiuolaikinio vonios kambario iššūkiu.

„Laufen“ viena pirmųjų į serijinę gamybą pradėjo diegti vandens taupymo technologijas ir pristatė rinkai naujos kartos unitazo modelį „Laufen pro Rimless“ be apiplauti skirtos vidinės briaunos. O speciali vandens paskirstymo sistema į naują lygį pakėlė unitazo priežiūros ir higienos standartus.

2017 m. kartu su kita šveicarų technologijų bendrove „Noventa“ pristatytas naujas išmaniojo unitazo modelis „Cleanet Riva“, kurį drąsiai galima vadinti revoliuciniu. Ne veltui jis per trumpą laiką susišlavė visą dizaino apdovanojimų komplektą: reddot award 2016, iF product design award 2017, Design Plus 2017.Išmaniojo unitazo modelis „Cleanet Riva“

Unitaze reguliuojasi vandens srovės intensyvumas ir temperatūra, veikia automatinė oro gaiviklio sistema, pritaikyta visiškai naujo lygio higienos koncepcija, kai temperatūra išmaniojo unitazo sistemoje reguliariai pakeliama iki 70 laipsnių: taip užtikrinama švara ir higiena ne tik keraminio puodo viduje, bet ir visoje vandens cirkuliacinėje sistemoje. Keramikos paviršius padengtas specialia nešvarumams atsparia glazūra LCC ( Laufen Clean Coat ), ir, žinoma, į „Cleanet Riva“ įdiegta Rimless technologija. Unitazas maksimaliai apsaugotas ne tik nuo bakterijų ir nešvarumų, bet ir kalkių – sistema nuolat nukalkinama.

Tačiau net prie tokio įspūdingo naujovių sąrašo „Laufen“ pabrėžė ir dar vieną svarbų dalyką – vartotojams svarbu ne tik įdiegtų technologijų kiekis, bet ir aiškus, patogus jų valdymas ir nesudėtinga priežiūra. Šio modelio autorius šveicarų dizaineris Peteris Wirzas tokiam požiūriui tik pritaria: „Šiuolaikiniai vartotojai nenori išmaniojo unitazo, kuris atrodytų tarsi sudėtinga mašina.“ Vadinasi, unitazas neturi demonstruoti savo išmanumo, bet toks būti.

Dėl to „Cleanet Riva“ visos inovacijos meistriškai įdiegtos į keraminį dubenį, o jo išskirtinumą išduoda nebent elegantiška nerūdijančio plieno valdymo rankenėlė prie dangčio – ji yra nepaprastai patogi alternatyva nuotolinio valdymo pulteliui su jutikliniu ekranu. Unikalus integruotas valdiklis ypač patiks mažiau su technologijomis draugaujantiems žmonėms arba tiems, kurie bent tualete nori išvengti dar vieno išmaniojo įrenginio rankose.

www.laufen.lt

Žurnalas:Centras