Nesvarbu, ar virtuvėje praleidžiate daug laiko ir mėgstate gaminti, ar tai darote rečiau. Yra įrankių, be kurių paruošti skanius pietus, vakarienę ar sočius pusryčius būtų itin sudėtinga. Tinkami daiktai ne tik palengvina gamybos procesą, bet ir užtikrina sklandų bei saugų darbą virtuvėje. Straipsnyje skaitykite, kokius įrankius pasirinkti, norint maisto gamybą paversti maloniu procesu.

 

 

Žnyplės

Greičiausiai vis dar bandote maistą patiekti naudodami šakutes ar panašius įrankius? Tačiau tai padaryti pakankamai sunku ir viskas atrodo kiek netvarkingai. O jei dar tas maistas ir karštas, tai netgi gali būti pavojinga. Šią problemą puikiai išsprendžia virtuvinės žnyplės. Tai universalus įrankis, kuris ne tik puikiai tinka gaminant maistą, vartant jį keptuvėje, bet ir serviruojant.

Jei išsirinksite metalines žnyples, galite būti tikri – tai bus ilgaamžė investicija. Be to, jas galėsite naudoti ne tik virtuvėje. Vasarą, prasidėjus kepimo ant grotelių sezonui, tai vienas geriausių ir naudingiausių įrankių, kuriuos galite turėti. Apversti kepsnius ant grotelių, patikrinti, ar jie iškepę – visa tai galėsite padaryti saugiai ir patogiai. Na, o jei niekada negalvojote, kad jums reikia žnyplių, pabandykite ir palengvinkite maisto gamybos procesą.

Peiliai

Kokybiškas peilis – kiekvieno šefo geriausias draugas. Net jei nelaikote savęs dideliu maisto gaminimo entuziastu, investavę į aukštos kokybės įrankį tikrai sau padėkosite. Svarbu pasirinkti tokį peilį, su kuriuo jaustumėtės patogiai gamindami maistą. Jis turėtų būti lengvai valdomas, ne per sunkus, tačiau ir ne itin lengvas, o rankena – tvirtai laikytis rankoje.

Tam, kad pasirinkti virtuviniai peiliai būtų ilgaamžiai, jiems reikia atitinkamos priežiūros. Neišsigąskite, nereikės daryti nieko sudėtingo, vos keletas žingsnių leidžia išsaugoti šių įrankių geriausias savybes ir aštrumą. Peilius plaukite tik rankomis, jokiu būdu ne indaplovėje. Nepalikite jų šlapių, pagal poreikį pagaląskite. Peilis vienas dažniausiai naudojamų įrankių, todėl pasistenkite juo tinkamai pasirūpinti.

Mentelės

Tikriausiai pažįstama situacija, kai dėl netinkamų įrankių, keptuvių ir puodų dangoje atsiranda įbrėžimai, todėl tenka juos pakeisti naujais. Dėl šios priežasties svarbu pasirinkti įrankius, kurie būtų saugūs įvairiems paviršiams. Silikoninės mentelės yra universalus virtuvės įrankis, su kuriuo galėsite maišyti, tepti kremus ant torto, vartyti maistą keptuvėje. Taip pat jos saugios visoms puodų ir keptuvių dangoms. Tiesa, svarbu įsitikinti, kad naudojama silikoninė, o ne guminė mentelė, kitu atveju dėl aukštos temperatūros ji gali išsilydyti.

Nors tai tik nedideli maisto ruošimo įrankiai, tačiau jie labai palengvina gamybos procesą. Įsitikinti tuo labai lengva. Išsirinkite tinkamus įrankius iš plataus asortimento ir stebinkite draugus bei artimuosius geriausiais savo receptais. Net neabejojame, kad jie tikrai liks patenkinti.