Interjero autorė Gabija Naudžiūtė
Nuotraukos Beno Šileikos
Tekstą parengė Gytautė Ivanauskaitė

Tai nedidelis, 35 m vieno kambario butas, skirtas nuomai. Jo interjero kūrimas buvo patikėtas dizainerei Gabijai Naudžiūtei. Rengiant projektą, siekta kad namai būtų kuo patogesni ir kartu stilingi. Užsakovo tikslas buvo sukurti funkcionalumu pasižymintį būstą, kad būsimas gyventojas turėtų užtektinai vietos daiktams susidėti ir negyventų perpildytoje, sunkioje erdvėje. 

Interjero dizainui viziją pasufleravo lietuvių namuose itin sparčiai pradėjęs populiarėti Japandi stilius. Tai skandinaviško funkcionalumo bei japoniško minimalizmo sampyna, išsiskirianti ne tik tvarumo bei natūralumo, bet ir jaukumo siekiamybe, kad gyventojai namuose atrastų vidinę ramybę tad, interjerui kurti dizainerė rinkosi natūralias medžiagas, prigesintus žemiškus tonus. Išrinkti baldų paviršiai malonūs liesti, gausiai naudota mediena. Pasak dizainerės, būtent jaukumą ir buvo trokštama perteikti, kuriant bendrą emociją. Ji davė pradžią naudotai spalvų paletei, medžiagoms bei namų tekstilei. Laimei, užsakovas buvo tos pačios nuomonės, tad neilgai trukus idėjos virto realybe. 

Nors būstas ir nedidelis, jame įgyvendinta gana nemažai nestandartinių sumanymų: į sieną įleistos grindjuostės, dekoratyvinė sienų danga, potinkinė santechnika, sukamasis TV rėmas, balkių dekoras vonios zonoje, vertikalūs gyvatukai. Vienoje erdvėje esanti miegamojo ir svetainės zona perskirta specialiai suprojektuotu besisukančiu TV baldu, kuris leidžia filmus žiūrėti tiek sėdint ant sofos svetainėje, tiek gulint lovoje. Virtuvėje didesnis darbastalio plotas išgautas po stalviršiu sumontavus mažesnio dydžio šaldytuvą. Dėl to buto šeimininkai turi didesnį atvirą plotą maistui, kuris nereikalauja papildomo apdorojimo kepant ar verdant, ruošti.

Bendrą atmosferą kuria minėtos natūralios medžiagos: ąžuolinis parketas, dekoratyvinė sienų danga, akmens masės plytelės, ąžuolo faneruotė, lininės užuolaidos, buklė tekstilė sofai ir minkštasuoliui, natūralaus šilko kilimas svetainėje. Vonios kambarys pasižymi ne tik subtiliu dizainu, tačiau ir įdomiu sprendimu – medine lubų apdaila. Ši idėja kilo siekiant sujungti medienos motyvą vonios kambario duryse, sienose, balduose. Šiuo atveju mediniai balkiai vonioje puikiai suskamba greta grublėtos tekstūros plytelių, paslėptų nišinio apšvietimo juostose. Ši visuma kuria SPA aplinką namuose – čia jauku, gera pradėti bei užbaigti kiekvieną dieną. Pati dizainerė yra iškėlusi klausimą – „Kiek standartinių butų vonios kambarių galima pamatyti su dekoratyviniais balkiais?“ Tai dar vienas atsakymas, kodėl balkių motyvas tampa išskirtiniu šių namų interjero stiliaus elementu. 

Daugiau nuotraukų:

183