Mažos erdvės gali būti komplikuotos – atrodo, jog daiktų namie nėra daug, tačiau, visgi, yra per ankšta. Planuodami įrengti nedidelį butą, turite atsakyti į klausimą – ar jūsų namų erdvė yra skirta daiktams, ar jūsų patogumui? Namų erdvę kuria ne tik buto kvadratūra, bet ir spalvų, daiktų dermė. Taigi pateikiame 4 patarimus, padedančius erdviai išplanuoti net ir nedidelį butą.

Įleiskite daugiau šviesos

Kiekvienas paviršius sugeria dalį namus pasiekiančių saulės spindulių ar dirbtinio apšvietimo. Šviesa namuose „keliauja“, taigi į kambarį galima įleisti kuo daugiau natūralios dienos šviesos. Ji atsispindi, todėl kambarys atrodo didesnis ir šviesesnis. Geriausia pradėti nuo langų – neuždenkite jų tamsiomis užuolaidomis, rinkitės šviesią langų apdailą.

Naudokite neutralias spalvas

Norėdami, kad mažas kambarys atrodytų didesnis, galite naudoti šviesias spalvas. Jos geriausiai tinka atvirumo ir erdvumo jausmui kurti nedidelėje erdvėje. Pavyzdys: tos pačios spalvos sienos ir lubos sukuria iliuziją, jog kambarys yra didesnis. Taip yra todėl, nes akims sunku suvokti, kur baigiasi sienos ir prasideda lubos.

Įsigykite veidrodį

Veidrodžiai puikiai atspindi šviesą ir sukuria didesnės erdvės iliuziją. Jie ne tik puošia erdvę, bet ir vizualiai didina patalpą, atspindėdami ir šviesą, ir priešais esančius objektus. Norint nedidelę patalpą paversti kuo erdvesnę, geriausiai tiktų didelis veidrodis. Maži veidrodžiai – taip pat gera idėja, tik jų reikėtų įsigyti daugiau.

Ieškokite universalių baldų

Dažnai nedidelio buto patalpose susijungia keli kambariai. Todėl labai svarbu, kad jose esantys baldai būtų funkcionalūs. Rinkitės daiktus, atliekančius kelias funkcijas. Vienas iš tokių galėtų būti sofa-lova. Platų jų asortimentą galite rasti apsilankę šiuo adresu https://www.magresbaldai.lt/baldai/sofos/.

Kaip matote, erdviai įrengti nedidelį butą nėra taip ir sunku. Svarbiausia atsiminti, kad namai turėtų būti įrengti pagal jūsų norus. Taigi net ir mažą erdvę galite įsirengti, atsižvelgdami į savo gyvenimo būdą. Mitą, jog nedidelis butas yra nepatogus gyventi, tikrai galima sugriauti.