4 dalykai, kuriuos reikia žinoti perkant sofą lovą

 

Niekas nesuabejotų, kad sofa lova yra vienas funkcionaliausių baldų – ji ypač praverčia tuomet, kai dėl erdvės apribojimų naktis tenka leisti ne miegamajame, bet gyvenamajame kambaryje. Toks variantas puikiai tinka ir svetainei tuomet, kai nakvoti lieka į svečius užėję draugai – šių baldų pasirinkimas iš tiesų gausus, todėl norint surasti patį tinkamiausią, vertėtų atkreipti dėmesį į tam tikrus aspektus.

 


Pasirinkimas priklauso nuo poreikių

Kaip ir renkantis bet kurį kitą baldą, svarstant apie sofą lovą, pirmiausia reikėtų atsižvelgti į tai, kokiems tikslams dažniausiai ją naudosite. Tuomet, kai šis baldas stovės svetainėje, daugiau dėmesio teks skirti dailiam jos dizainui, o jeigu rinksitės sofą lovą miegamajam ar jaunuolio kambariui, vertėtų pagalvoti apie variantą, kuris užtikrins maksimalų miego komfortą. Miegui skirta dalis gali būti pagaminta iš putų poliuretano arba turėti spyruokles, tad šiuo atveju pasirinkimas priklausys nuo asmeninių Jūsų įpročių. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į lengvai atsidarantį jos mechanizmą bei apsispręsti dėl būsimo biudžeto – gausus sofų lovų pasirinkimas gera kaina siūlomas Pigu.lt elektroninėje parduotuvėje.

 

Atsakingi sprendimai turint mažai erdvės

Tais atvejais, kai kambaryje laisvos vietos yra itin nedaug, turėtumėte žinoti tikslius sofos lovos išmatavimus – prie kiekvienos prekės dažniausiai yra nurodomas išlankstyto ir suskleisto baldo dydis, tad atkreipę dėmesį į šiuos skaičius, gerokai susiaurinsite savo paieškas. Taip pat Jums turėtų patikti sofa lova su patalynės dėže – joje tilps ne tik patalynė, bet ir kiti rečiau naudojami daiktai, todėl pavyks sutaupyti dar daugiau erdvės namuose.

 

Kai erdvė nėra problema

Jeigu kambaryje vietos turite daugiau, Jums pasisekė, kadangi šiuo atveju galėsite rinktis kur kas didesnius, dvigulius baldus, kurie išsiskiria gausia formų ir skirtingų dizainų įvairove. Tuomet daugiau dėmesio galėsite skirti kitoms detalėms, tačiau bet kurio atveju turėtumėte įvertinti kambario dydį ir jo išplanavimą – jeigu visus baldus rinksitės pernelyg nesibaimindami dėl jų išmatavimų, ateityje gali nebelikti patogaus praėjimo, o pati erdvė vizualiai atrodys gerokai mažesnė.

 

Dar daugiau patogumo

Tuomet, kai sofa miegojimui bus naudojama kasdien, vertėtų pagalvoti apie tokį variantą, kurio kaskart nereikėtų papildomai išskleisti. Toks variantas puikiai tinka vaikų kambaryje ar mažesniame miegamajame, tačiau jeigu ieškote baldo svetainei, verčiau rinktis dailesnę, tačiau šiek tiek didesnę sofą lovą – tokiu atveju vienas asmuo patogiai galės miegoti ir neišskleistame balde, o jeigu svečių bus daugiau, ištiesę sofą turėsite dar daugiau erdvės komfortiškam poilsiui. Kitaip tariant, miego erdvei geriausia rinktis lovos tipo baldus, kuriuos dienos metu panaudosite kaip sofą, o gyvenamiesiems kambariams labiau tiks sofos variantai, kurie bet kada galės pavirsti į patogią lovą.

Apsisprendus dėl visų šių kriterijų ir įvertinus savo poreikius, beliks apsispręsti dėl tinkamiausio sofos lovos dizaino. Šiuo atveju Jūsų taip pat laukia gausus pasirinkimas, tačiau jeigu atidžiai derinsite šį baldą prie kitų kambario detalių, pakankamai lengvai išsirinksite sau tiksiančią sofą lovą, kuri puikiai tiks prie bet kokio interjero. Nepabijokite ir ryškesnių spalvų – jos kambariui suteiks šiek tiek žaismingumo, o sofa lova tuomet taps akį traukiančiu jo akcentu.