Kuriant namų interjerą, reikia į priekį numatyti daug dalykų. Privalu turėti aiškų planą ne tik, kaip išdėstysite baldus, tačiau ir kur patalpinsite namų elektronikos įrenginius. Jei šiuos darbus patikėsite namų interjero dizaineriams, galėsite pamiršti visus su tuo susijusius rūpesčius. Tačiau namų interjerą planuojant savo jėgomis, net ir televizoriaus vietos parinkimas gali tapti tikru iššūkiu. Televizorius jūsų namuose neturėtų tapti pagrindine jūsų namų interjero detale, kuri gali sugriauti dekoro vientisumą ir sukelti nepatogumų. Norėdami jums padėti pateikiame keletą patarimų, padėsiančių jums lengviau rasti tinkamą televizoriaus vietą.


Integravimas: Integruokite televizorių į savo namų interjerą ir paverskite jį interjero dalimi. Pavyzdžiui, pastatydami televizorių ant knygų lentynos, galėsite jį apstatyti knygomis, nuotraukų rėmeliais ar iš kelionių parsivežtais suvenyrais. Norint, kad televizorius susilietų su jūsų namų interjeru ir taptų dar mažiau pastebimas, galite jį pakabinti ant sienos, ir aplink užkabinti įrėmintų paveikslų ar fotografijų.

Tokiose vietose kaip virtuvė, kur dažniausiai nereikalingas didelis televizorius, jį galėsite paslėpti po pakabinamomis spintelėmis, įrengus atsilenkiantį televizoriaus laikiklį. Tokiu būdu išsaugosite virtuvės interjero vientisumą ir nesumažinsite erdvės.

Kabinant televizorių laidų paslėpimas nėra būtinas, tačiau jei pageidaujate, kad televizoriaus pakabinimo vieta būtų ne tik praktiška, tačiau ir stilinga. Siekiant tobulo rezultato, rekomenduojama televizoriaus maitinimo laidą, įvairių priedėlių ir antenų laidus paslėpti tam skirtose vietose. Jei televizoriaus vieta nebuvo numatyta iš anksto, visus laidus paslepiant po pagrindine interjero apdaila, tai padaryti galite naudojant instaliacinius lovelius. Tokiu būdu užmaskuoti laidai nekabės ir negadins jūsų būsto interjero.

Namų erdvės pasirinkimas: Vieta, kur turėtų būti televizorius priklauso nuo jūsų asmeninių poreikių ir susiformavusių įpročių. Jei su visa šeima mėgstate žiūrėti filmus ar laidas, tuomet televizorių reikėtų statyti namų svetainėje arba kitoje erdvioje vietoje.

Galbūt esate iš tų, kuriems televizorius yra ne tik laisvalaikio praleidimo būdas, tačiau jį žiūrite, nes mėgstate gauti koncentruotą informaciją, susijusią su politinėmis, finansinėmis ar sporto naujienomis iš viso pasaulio. Pavyzdžiui, jei jums sunku gyventi, nežiūrint sporto varžybų transliacijų, patariame televizorių įsirengti greta kompiuterio, kad dirbant ne tik nepraleistumėte svarbiausių sporto įvykių, bet ir galėtumėte dalyvauti sporto totalizatoriuose ar internetinėse diskusijose.

Virtuvėje įrengtas televizorius puikiai pasitarnaus daug laiko ten praleidžiantiems žmonėms. Pusryčiaujantiems namuose, jis leis sužinoti išsamius dienos įvykius, pateiks naujausią informaciją apie orus, o gaminantiems pietus ar vakarienę, tiesiog neleis nuobodžiauti.

Tinkamas atstumas ir dydis: Televizoriaus pastatymo ar pakabinimo aukštis bei žiūrėjimo atstumas yra svarbus momentas įrengiant televizorių. Per aukštai ar per žemai įrengtas televizorius, ilgo žiūrėjimo metu gali sukelti nugaros ar kaklo skausmą bei varginti akis. Norint išvengti nepatogumų, rekomenduojama televizorių įsirengti akių lygmenyje.

Atstumas nuo jūsų iki televizoriaus ekrano priklauso nuo televizoriaus ekrano įstrižainės bei patalpos dydžio.

Įstrižainės dydis: Teisingai parinktas televizoriaus ekrano įstrižainės dydis yra toks pat svarbus, kaip ir jo įrengimo aukštis ar atstumas. Mažesnėms patalpos patariama rinktis ne didesnės, nei 30 colių ekrano įstrižainės televizorių. Vidutinio dydžio namų patalpoms, galima rinktis ir didesnius – 43 colių ekrano įstrižainės televizorius. Jei patalpa, kurioje planuojate įsirengti televizorių yra iš ties didelė, galima statyti ar kabinti ir didesnės nei 61 colio ekrano įstrižainės televizorius. Tokio televizoriaus perteikiamą vaizdą galėsite aiškiai matyti ir iš kiekvieno atstumo.

Atstumai nuo langų: Siekiant komfortiško televizoriaus žiūrėjimo, patariama televizorių įrengti atokiau nuo langų. Dienos metu, pro langus patenkanti saulės šviesa gali pabloginti matomumą, o ekrano vaizdas tapti tamsus ir sunkiai įžiūrimas. Jei televizoriui galite skirti tik prie lango esančią vietą, tuomet rekomenduojama pakabinti šviesai nelaidžias užuolaidas arba žaliuzes.