5 ryškiausios užuolaidų tendencijos 2017

 

Dar 1929-aisiais amerikiečių astronomas Edwinas Hubble įrodė, kad visata yra besiplečianti dinamiška sistema. Nuolatinės permainos būdingos ir žmogui. Atradimų troškimas ir smalsumas yra varomoji jėga kone visose gyvenimo srityse. Ne išimtis ir mada.

 


Keičiantis laikmečiams, kinta ir mūsų poreikiai, gyvenimo būdas, skonis. Šie pokyčiai bei vis tobulėjančios technologijos diktuoja naujus poreikius ir naujas galimybes. Remdamiesi jomis ir žengdami koja kojon su laikmečiu, kuriame gyvename, kuriame ir atnaujiname ir namus.

Siekiant pakeisti namų nuotaiką, atgaivinti interjerą ir įpūsti šviežio oro, nebūtina viską atnaujinti iš pagrindų. Sezoninio atsinaujinimo poreikį gali puikiai patenkinti tiesiog naujos užuolaidos bent viename kambaryje ar kiti namų tekstilės elementai. Užuolaidos gali pakeisti ne tik langų išvaizdą ir šviesos intensyvumą patalpose, bet ir be ypatingų pastangų tapti interjero akcentu ir pakeisti bendrą vaizdą iš esmės.

Gamintojai siūlo itin plačią modelių, audinių, spalvų, raštų bei puošybos elementų įvairovę, tad išsirinkti tinkamiausią variantą savo namams ir susipažinti su naujovėmis gali padėti dizainerių siūlomos 2017 m  užuolaidų tendencijos.

 

 

1) Karaliauja natūralumas

Natūralios medžiagos – ilgalaikė tendencija, karaliaujanti interjere jau ne vieną sezoną ir tik stiprinanti savo pozicijas. Užuolaidoms siūloma rinktis medvilnę, liną, šilką ar kitus augalinius pluoštus. Jie ne tik sveikesni, bet ir draugiškesni aplinkai, be to – natūralios spalvos ir lengvi šešėliai nuteikia atpalaiduojančiai.

Taip pat į madą grįžta bambukinės ir pintos žaliuzės. Jos – puiki atsvara ieškantiems ramybės ir poilsio nuo greito gyvenimo tempo, miesto triukšmo ir technologijų. Medžio spalvų žaliuzės tinka natūraliam terasų, verandų ar sodybų langų dekorui, sklandžiai įsilieja į bendrą visumą įvairiuose interjeruose. Tai vienas iš mažiausiai priežiūros reikalaujančių sprendimų, tokių reikalingų užimtam namų šeimininkui, norinčiam pailsėti ir pernelyg neapsikrauti buities rūpesčiais.

 
       
 

 

2) Augalų motyvai

Gamtos motyvai ir augaliniai raštai įsiskverbė į namų stilių ir daro įtaką interjero dizainui jau kelerius metus. Prognozuojama, kad ši tendencija išliks. Juk tikėtina, kad  namų šeimininkai ir toliau ieškos balanso tarp darbo ir poilsio, tarp miesto ir gamtos, tarp pažangos ir tradicijų. Gėlių žiedai ar fragmentai ant užuolaidų asocijuojasi su augimu, vaisingumu ir aplinkos tvarumu. Taip pat tai suteikia namams moteriško švelnumo, lengvumo, ir šilumos įspūdį. Gėlėmis dekoruotos užuolaidos itin tiks erdviose, šviesiose patalpose. Jos įneš gaivumo, gyvumo ir nuteiks svetingai. Tai puikus pasirinkimas vasarai.

 
   

 

 

3) Geometrinės formos

Geometrinės figūros taip pat lieka populiarios. Dryžuotos, languotos ar apskritimais dekoruotos užuolaidos suteikia interjerui šiuolaikiškumo, modernumo, kartais ir griežtumo. Vertikalios linijos vizualiai aukština patalpą ir sudaro įspūdį, kad lubos yra aukštesnės nei iš tiesų. Tai puikus pasirinkimas mažesniems kambariams.

Taip pat madingi smulkūs raštai su pasikartojančiomis figūromis. Geriausiai toks audinys atsiskleidžia naudojant kontrastingas spalvas. Tai įdomus, originalus sprendimas, suteikiantis gana plačią spalvų bei raštų pasirinkimų laisvę.

 
   

 

 

4)Metalo atspalviai

Žvilgantys metalo atspalvių audiniai – šiais metais „ant bangos“. Tviskančio audinio atsvara – minimalistinio dizaino modeliai, peršviečiami, lengvi, detalėmis neperkrauti audiniai.

Pirmiausia metalo atspalviai atkeliavo į biurus, tačiau vis plačiau naudojami ir namuose. Jie suteikiam namams modernumo ir prabangos įspūdį. Plieno ar sidabro audiniai patiks pramoninio interjero gerbėjams, o bronzos ar aukso spalvų gama, derinama su skirtingais audiniais ir atspalviais padės sukurti prabangos įspūdį.

 
   

 

 

5) Dėmesys detalėms

Nors kuriant namų interjerą ir renkantis užuolaidas kone daugiausia dėmesio skiriama jų stiliui, nevertėtų pamiršti ir tvirtinimo elementų. Tinkamai parinktas karnizas, juostelės, žiedai ar kiti laikikliai gali atskleisti geriausias modelio savybes ir maksimaliai pagerinti bendrą vaizdą. Dizaineriai siūlo žaisti kontrastais ir drąsiai derinti vienspalves užuolaidas su ryškesniais kutais, juostomis ar kaspinais, o nuotaikingesnius audinius juosti kuklesniais raišteliais ar dirželiais.

 

 

Vis greitėjančiame pasaulyje žmonės dažniau žiūri į savo batų nosis ir pinigines nei į naktinį dangų. Tad šių metų tendencijos – puiki proga įsileisti į savo namus daugiau gamtos, daugiau kosmoso ir daugiau įkvėpimo bei energijos drąsioms svajonėms.

 

Daugiau informacijos: www.tavosapnas.lt, www.apsikeitimai.lt