Interjero autorė Vėtrė Markevičiūtė. Lova - www.berrybaldai.lt

Interjero dizaineriai vis dažniau paneigia posakį, kad lietuviai – pilki kaip cepelinai – ir jų interjeruose dominuoja tik šviesūs, pasteliniai atspalviai. Nors šviesūs spalviniai sprendimai itin populiarūs miegamuosiuose, tačiau jie priimtini ne visiems. Drąsūs interjerų dizaineriai, atsižvelgdami į užsakovų pageidavimus ir jų gyvenimo būdą, vis dažniau laužo nusistovėjusius standartus ir eksperimentuoja miegamuosiuose naudodami ryškias spalvas bei kontrastingus jų derinius.

Psichologų, kurie tyrinėja spalvų įtaką asmenybei, jos savijautai, teigimu, spalvotus, ryškius miegamuosius dažniausiai renkasi kūrybingi žmonės, mėgstantys išsiskirti, gyvenantys įdomų, aktyvų gyvenimą. Jie ieško įdomių, originalių sprendimų ir miegamųjų interjeruose. Pakalbėkime, kokią įtaką ryškios spalvos daro asmenybei, kuomet jos dominuoja miegamuosiuose.

ORANŽINĖ sienų spalva stimuliuoja ir didina daiktų apimtis. Ši spalva suteikia pasitikėjimo savimi, padeda uždariems žmonėms atsiskleisti, tinka žmonėms, kuriuos kankina vienatvė. Be to, ji mažina baimės jausmą. Nepaisant to, būnant ilgai toje patalpoje, ji gali sukelti irzlumą, todėl nerekomenduojama impulsyviems žmonėms.

ROŽINĖ spalva asocijuojasi su romantika, padeda atsipalaiduoti, todėl puikiai tinka miegamuosiuose.

RAUDONA spalva mažina erdvę, bet didina daiktų apimtis. Ji stimuliuoja pojūčius, todėl tokioje aplinkoje, ekspertų teigimu, žmonės dirba greičiau, bet daro daugiau klaidų. Ši spalva netinka labai aktyviems, ramybės trokštantiems ar greitai susierzinantiems žmonėms. Raudona spalva yra žadinanti, tad jei jums sunku užmigti, raudonos sienų spalvos geriau atsisakyti.

ŽALIA spalva siejasi su ramybe ir taika, gamtos pasauliu. Taip pat simbolizuoja harmoniją, materialinę gerovę bei komfortą. Jei miegamajame dominuos ši spalva, bus lengviau užmigti ir atsipalaiduoti.

Interjero autorės Daiva Pocevičienė ir Audronė Ambrazienė.
Lova - www.aildesign.lt

Interjero autorė Mingailė Marcinė.
Lova - www.bmi.lt

Interjero autorė Šarūnė Degutytė Šaltenė.
Lova - www.velvetgallery.lt

MĖLYNA spalva sukuria rimtą atmosferą. Mėlynas atspalvis, kaip ir žalias, asocijuojasi su ramybe ir taika. Melsvos sienos vizualiai praplečia mažą erdvę, tačiau kartu intensyvi mėlyna spalva ant sienų gali slėgti, kelti melancholiją, todėl į depresiją linkę žmonės pasijunta tarsi uždaryti narvelyje. Manoma, kad mėlynos, pilkos, rusvos spalvų deriniai gali geriausiai sukurti poilsiui tinkamą atmosferą.

VIOLETINE spalva nudažytos sienos skatina kūrybinį mąstymą, stimuliuoja gyvybines jėgas. Šia spalva patartina dažyti miegamuosius, poilsio kambarius, nes ji sukuria rafinuotą ir elegantišką įvaizdį.

RUDA spalva apibrėžia konservatyvumą, tradicijas, suteikia saugumo, pastovumo, stabilumo bei šilumos pojūtį. Žemiški rusvi atspalviai miegamiesiems suteikia jaukumo, šilumos įspūdį. Vis dėlto per didelis rudos ryškios spalvos plotas gali slėgti ar sukelti depresiją, todėl patartina ją naudoti tik kaip ornamentines detales ar dažyti ruda spalva tik vieną sieną ar jos dalį.

JUODA spalva simbolizuoja paslaptingumą, seksualumą, tačiau kartu tai ir gedulo spalva. Juodos spalvos baldai ar interjero detalė gali įkvėpti, skatinti kažką veikti. Juoda patraukia dėmesį, todėl miegamajame gali sukurti tamsią, aistringą atmosferą, tačiau piktnaudžiauti ja negalima, nes tamsi spalva gali slėgti ir vizualiai sumažinti kambario erdvę.

Interjero Autorius Tomas Jasiulis.
Lova - www.ergolain.lt

Interjero Autorė Aušrinė Šeibelienė.
Šviestuvas - www.murina.lt

Pateikiame jums 6 Lietuvos interjero dizainerių ir architektų darbus, pristatytus „Metų intrejero/Auksinė paletė“ konkurse, kuriuose atsispindi jų ir užsakovų drąsa rinktis netradicines ryškias spalvas miegamuosiuose. Gal pažvelgę į šiuos pavyzdžius ir jūs panorėsite kažką pakeisti savo miegamuosiuose.

Jei vis dar baiminatės ryškių sienų spalvų, drąsiai ekspermentuokite naudodami ryškius akcentus: pagalvėles, užuolaidas, lovos užtiesalus, kol atrasite, kuri spalva jums labiausiai tinka.

Parengė Agnė Jakubonė
Žurnalas „interjeras.lt Pataria“