Kalbant apie interjerą, žmonės turi skirtingus skonius. Vieni renkasi minimalistinį ir prašmatnų stilių, kiti – kaimišką ir jaukų. Yra ir tokių, kurie mėgsta į savo namus įnešti egzotikos prieskonį. Jei esate vienas iš jų, turėtumėte žinoti, kad yra įvairių būdų, kaip į būstą įtraukti egzotikos. Laimei, tam nereikia atlikti didelio pertvarkymo – galite tiesiog pridėti tam tikrų dizaino elementų ir išgausite norimą skonį. Toliau – keletas pasiūlymų, kaip tai padaryti.

Kas interjere yra egzotika?

Bendrai kalbant, egzotika – tai visi neeuropietiški stiliai. Lotynų Amerika ir Havajai, Afrika ir Japonija, Indija ir Artimieji Rytai. Tačiau atkreipkite dėmesį į kiekvieno iš šių stilių tinkamumą namuose.

Pavyzdžiui, kolonijinis stilius labiau tinka darbo kabinetui ar svetainei ir dera su klasika. Japoniškas tinka minimalistinei svetainei ir miegamajam. Afrikietiškas ir arabiškas geriausiai atrodo egzotiškose poilsio zonose privačiuose namuose.

Tiesa, pastaruoju metu dizaineriai tolsta nuo idėjos visą interjerą kurti vienu egzotišku stiliumi. Vietoj to jie strategiškai išdėsto egzotiškus akcentus visoje turimoje erdvėje. Kadangi tokiems elementams gaminti dažnai naudojamas medis, būstų savininkai mielai patys imasi šios užduoties, o visus tam reikalingus įrankius galite rasti www.toolsta.lt.

Ryškūs raštai

Drąsūs raštai puikiai papildo egzotišką interjerą ir gali būti pritaikyti prie bet kurio pasirinkto stiliaus. Marokietiško ir indiško stiliaus raštai yra sudėtingi ir subtilūs, todėl puikiai atrodo ant tapetų, patalynės bei kilimų, taip sukurdami pagrindinį kambario akcentą. Jie gali būti ryškiai juvelyrinių atspalvių arba puošnių metalo tonų, kad būtų sukurtas prabangus vaizdas. 

Jei norite labiau retro stiliaus egzotikos temos, rinkitės palmių rašto tapetus ir apmušalus ryškiomis bei gyvybingomis spalvomis. Arba galite sušvelninti juos tamsiai margais ir auksiniais atspalviais, kad interjeras atrodytų tarsi dizainerio įkvėptas.

Paukščių raštai taip pat puikiai tinka egzotiškos tematikos kambaryje. Pasirinkite papūgas, flamingus, povus ar tukanus ir jais papuoškite sienas, pagalvėles ir patalynę, kad interjeras taptų linksmesnis.  

Intensyvios spalvos

Spalvos vaidina itin svarbų vaidmenį, kuriant egzotišką interjerą. Panagrinėkime vieną pavyzdį – tarkime, norite susikurti safario stiliaus būstą. Tipiškos safario stiliaus interjero spalvos – nuo šiltų, baltų iki tamsiai smėlio, chaki, terakotos, ugninės raudonos, sodrios geltonos ar šokolado. Tai spalvos, tiesiogiai kilusios iš Afrikos kraštovaizdžio – smėlio, dykumos, prislopintos žalios ir savanų augmenijos atspalvių. 

Šie atspalviai suteiks interjerui švelnią, natūralią atmosferą. Mėgstantiems ryškesnes spalvas, tokie neutralūs, šilti tonai gali būti tik fonas drąsesniems safario akcentams.

Įtraukite augalus

Leiskite augalams įsilieti į jūsų namus. Ekonomiškai pradžiai pasirinkite keletą žalumynų, o ne gėlių. Nepamirškite palikti daug erdvės aplink bet kokius spalvotus ar raštuotus blokus, kad jūsų atogrąžų oazė būtų spalvinga ir kartu rami.

Jei visos palangės jau yra nukraustytos vazonais, apsvarstykite tapetus. Įvairūs raštai paprastą kambarį gali paversti atogrąžų rojumi: nuo animacinius filmukus primenančių ananasų iki rafinuotos augmenijos. Jei to atrodo per daug, pasirinkite subtilesnį sprendimą – pakabinkite kokį nors meno kūrinį su lapais.

Tačiau nepasiklyskite džiunglėse. Persistengdami su lapų atspaudais rizikuojate sukurti nejaukią erdvę. Nors spalvų ir tekstūrų maišymas dizaino entuziastams dažnai yra antroji prigimtis, pridėti raštų sluoksnius gali būti šiek tiek sudėtingiau. 

Paklokite kilimą

Kilimai pasitarnauja tiek dideliems, tiek mažiems namams. Jie interjerui suteikia unikalaus dizaino ir paįvairina visą erdvę. Kilimų būna begalės formų, dydžių, tekstūrų, spalvų ir stilių, iš kurių galite rinktis. Norėdami egzotiško dekoro, apsvarstykite galimybę naudoti pakankamai platų kilimą, ant kurio tilptų visi jūsų baldai – jis sukuria didesnio kambario iliuziją, o šis dizainas populiarus daugumoje indonezietiškų namų dekorų.

Kuo daugiau medžio

Daugumos rūšių medžio masyvai puikiai tinka baldams ir skulptūroms – nuo gultų, kavos staliukų iki puošnių taburečių. Tai gali tapti meno kūriniais, pastatytais lauko terasoje arba saulės nutviekstame svetainės kampe. Taip pat nebūtina derinti medžio atspalvių ir rūšių: saulės nubučiuota tamsi mediena mozaikos stiliuje puikiai dera su pušimis, patamsėjusiomis dėl amžiaus ar lako.

Na, o pasigaminti unikalius medinius baldus ir aksesuarus nėra taip sunku, kaip atrodo. Tereikia tinkamų įrankių – pavyzdžiui, būtinos yra pjovimo staklės. Juk norint, kad mediena atrodytų gerai, reikalingas profesionalus šios medžiagos apdirbimas. O tai gali užtikrinti būtent ši prekė. Šios staklės naudojamos norint atpjauti medieną atitinkamu kampu.

 

#Naudingi patarimai #Baldai

2022-06-28